نصرالله: در صورت آغاز جنگ، ایران می‌تواند اسرائیل را بمب‌باران کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، گفت در صورت آغاز جنگ، ایران با اقتدار می‌تواند اسرائیل را بمب‌باران کند.

به گزارش ایران اینترنشنال؛ رهبر حزب‌الله لبنان شامگاه جمعه ۲۱ تیرماه در گفت‌وگو با تلویزیونی المنار، وابسته به حزب‌الله، گفت: اگر جنگی میان ایران و آمریکا اتفاق بیفتد، اسرائیل به عنوان متحد آمریکا «بی‌طرف» نخواهد بود. ایران نیز این توانایی را دارد که اسرائیل را هدف قرار دهد.

 به گفته نصرالله، آمریکا هنگامی که متوجه شود درگیری با ایران می‌تواند به نابودی اسرائیل بیانجامد؛ در تصمیم خود بازنگری خواهد کرد.از سوی دیگر، سه‌شنبه هفته گذشته بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، تهدید کرد جنگنده‌های این کشور می‌تواند به هر نقطه‌ای از خاورمیانه، از جمله ایران برسند.

 به باور دبیرکل حزب‌الله، نه عربستان سعودی و نه امارات متحده، هیچ یک خواهان جنگ با ایران نیستند. به گفت نصرالله، وظیفه جمعی همه ما در منطقه این است که برای جلوگیری از درگیری با ایران تلاش کنیم.

رهبر حزب‌الله لبنان در بخش دیگری از صحبت‌های جمعه‌شب خود با تلویزیونی المنار درباره حضور حزب‌الله در سوریه گفت شمار نیروهای حزب‌الله در سوریه کاهش یافته است. با این حال به گفته نصرالله، «هیچ منطقه‌ای در سوریه وجود ندارد که نیروهای حزب‌الله همه نیروهای خود را از آن‌ جا خارج کرده باشند.»

نصرالله دلیل کاهش نیروهای حزب‌الله در سوریه را نیازها و ضرورت‌های ناشی از وضعیت کنونی عنوان کرد.

به گفته دبیرکل حزب‌الله، ارتش سوریه در حال حاضر تا اندازه زیادی بازسازی شده و نیازی به حضور نیروهای حزب‌الله در سوریه نیست.

1 دیدگاه برای «نصرالله: در صورت آغاز جنگ، ایران می‌تواند اسرائیل را بمب‌باران کند»

  • تیر ۲۲, ۱۳۹۸ در t ۴:۰۵ ب٫ظ
    Permalink

    Pro-Russian Marxist Kurd organizations joined Russian Mullahs against Iranians movement for an American ally regime in Iran like Shah. New Russian plot is bringing a new militarist puppet type of government like Al-sissy in Iran who works with Russia. Terrorist Kurd are being used as propaganda machine to ideologically support Russian coup and buy Pro-Russian Marxists support for that in order to legitimize their act of evil
    همه تحلیل های شما ناقص است چون سعی بیهوده میکنید که نقش روسیه و مارکسیسم روسی را که زمینه ساز همه پیوندها ، حمایت ها ، کج رویها ، دنباله رویها ، هم پیالگی شدن ها ، بازیچه گردیدنها ، علیه مردم و بازیچه حکومت شدنها در همه حرکت های تاریخی در ایران ، مخصوصا سر بزنگاه های تاریخی ، را پنهان کنید . سازمانهای مسلح کرد به همان دلیل امروز و در گذشته یک پا در استانه ولایت و یک پا در استانه روسیه و مارکسیست ها و یک پا در غرب داشته اند که حزب توده ایران ، فدائیان خلق و همه کسانی که اپوزیسیون ضد امپریالیست بودند ( چه ملی مذهبی ، چه مارکسیست ، چه سوسیالیست ) در همین دام افتادند و بودند و ماندند . تا روزی که روسی بودن نظام حاکم بر ایران که کاملا بر اساس نسخه های امنیتی ، سیاسی ، نظامی حکومت های ساخت شوروی دوست و دشمنی میکند ، اتحاد می کند ، مذاکره و جنگ می کند ، سرکوب و بازی میکند مورد بحث محفل اندیشه و فکر و سیاست قرار نگیرد و زوایای ان مورد تحلیل واقع نشود ، هیچ راه برون رفتی از این مهلکه پر مغلطه روسی نیست . هر روز یک بازی روسی ملت ایران را از رسیدن به حکومت قانون و توسعه ملی و ازادیهای اجتماعی که جمله کشورهای جهان منهای چند بازیچه روس اعتقاد دارند تنها در سایه رابطه خوب با امریکا و اسرائیل و غرب امکان پذیر است ( حتی روسیه و ویتنام و کوبا هم دنبال امریکا هستند ) ، باز داشته است . امروز کردها قرار است به جای توده ایها و فدائی ها و ملی مذهبی ها ، رژیم فقاهت بعثی روسی را نجات دهند . فدرالسیم روسی خاتمی به صحنه می اید . عنتر ناسیونالیست های روسی جهان متحد شوید

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.