نظام و چالش فساد مسولان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نظام اسلامی در همه ارکان گرفتار یک فساد عجیب و گسترده شده ، از علی شمخانی گرفته تا رییس سابق سازمان خصوصی سازی، همه در بند فسادند .

انتشار یک ویدیو از خانه‌ای منسوب به خانواده دبیر شورای عالی امنیت ملی جنجالی شده. بر اساس این ویدیو، خانه‌ای ۲۶۰۰ متری و هزار میلیارد تومانی در خیابان فرشته متعلق به همسر شمخانی است. این تنها افشاگری درمورد اموال شمخانی نیست. گفته می‌شود داماد او در لواسان ویلایی بزرگ ساخته و برخی بستگان او نیز املاکی در تهران، لواسان، اهواز و شمال کشور دارند؛ شرکت کشتیرانی آدمیرال هم متعلق به فرزندان شمخانی است؛ برادرزاده‌های او نیز با وجود سن و سال کم، پست‌های مهم دولتی گرفته اند.

با این حال، شمخانی بار‌ها از ساده زیستی گفتاه و حتی چندی پیش خواستار جمع شدن بساط حفاظت شخصیت‌ها شده بود.

پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی کشور با دستور قضایی بازداشت شد.

به گزارش «انتخاب»، پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی از سوی دستگاه قضایی کشور بازداشت شد.

به نوشته فارس، پیش از این در تاریخ ۱۱ دی ماه سال گذشته عباس جعفری دولت آبادی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سوال که برخی مواردی که درباره تخلفات در حوزه خصوصی سازی مطرح شده است گفت: من در مورد سازمان خصوصی سازی این را بگویم که به زودی به این حوزه ورود می‌کنیم و بررسی‌های خودمان را آغاز می‌کنیم.

همین گفتار از دادستان سابق تهران حکایت از آن داشت که برخی تخلفات و فساد در دوره مدیریت پوری حسینی در سازمان خصوصی سازی رخ داده است.

پس از دادستان سابق تهران قاضی سراج دومین فردی بود که درخصوص سازمان خصوصی سازی و برخی واگذاری‌ها گلایه کرد.

سراج در تاریخ ۲۵ بهمن سال گذشته در اراک با اشاره به تخلفات انجام شده در واگذار‌های انجام شده به بخش خصوصی اظهار داشت: اداره کل ویژه سازمان بازرسی در زمینه خصوصی‌سازی ورود پیدا کرده و پرونده‌های سنگینی هم تشکیل داده‌ایم.

وی گفته بود برای مثال در رابطه با دشت مغان هم پرونده‌ای تشکیل شد، دشت مغان ۲۷ هزار هکتار است، قانون مشخص کرده باید واگذاری به افراد دارای اهلیت و سابقه فعالیت درزمینه مرتبط و دارای مناعت مالی در آن زمینه باشند، فردی که این دشت به آن واگذار شد در زمان واگذاری یک هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار بود.

این در حالی است که صبح امروز فرهاد دژ‌پسند وزیر امور اقتصادی و دارایی طی حکمی، داوود خانی را به عنوان سرپرست سازمان خصوصی سازی منصوب کرد و به این ترتیب پوری حسینی از ریاست سازمان خصوصی سازی کنار گذاشته شد.

1 دیدگاه برای «نظام و چالش فساد مسولان»

 • مرداد ۲۶, ۱۳۹۸ در t ۶:۰۹ ب٫ظ
  Permalink

  به نام امپریالیسم، به کام ‏توتالیتاریسم
  where is Bani Sadr comment about eliminating Caspian sea from Iran map? Pro-Russian Marxists with Monarchist, Neo secular, Bakhtiarsit, Social Democrat, Nationalist mask censor Bani Sadr and MKO two major opponents of Mullahs regime and deny Reza Pahlavi heritage and his real secular Democrat pro-American agenda while are quiet about Russian penetration in Iran’s land, sea, resources, military, security, economy, and government
  Why VOA censor Bani Sadr and MKO while in USA hundreds of President Trump freely post even lies about him
  بنی‌صدر: پیامدهای حذف چهار صفر از پول ملی، و حذف «دریای خزر» از نقشه ایران
  خیلی جالبه ، بنی صدر اولین کسی بود که به فروش خزر به روسیه اعتراض کرد بعد شاهزاده ، اما مارکسیست های روسی با نقاب سلطنت (بدون شاهزاده) و نهضت ۱۴ معصوم در رسانه های اجاره ای ، بنی صدر و مجاهدین را سانسور میکنند بعد به انها حمله میبرند که چرا بنی صدر در مورد خزر سکوت کرده ! شما با ملاها در اخبار روز ، زمانه ، دوچه ولله ، بی بی سی فارسی ، رادیو فردا ، صدای امریکا ، ایران پرس نیوز ، ایران اینترنشنال ، ایران فردا ، عصر نو ، مردم ریپورت ، رادیو فرانس ، یورو نیوز ، حتی همین کیهان بقراط ، با ملاها در سانسور بنی صدر و کوبیدن مجاهدین و حمله به مصدق و ملیون واقعی و پنهان کردن گند کاری ملاها در ایران در سایه امپریالیسم اشغالگر روسیه همکاری استراتژیک دارید به گونه ای که فرارو و افتاب یزد در داخل کشور اینگونه روس مدار و اخوند باز روسی و سیاه کلیست و توده نفت و گاز شمال و حالا کاسپین و بندر چاه بهار و بندر عباس برای روس ها ، نیستند . انوقت این توده ای با نام مازندرانی که از خود تحریریه است میگوید بنی صدر در مورد خزر ساکت است . کابوس بنی صدر و مجاهدین خامنه ای و فقاهت روسی را رها نمیکند ، کابوس رضا پهلوی سکولار دموکرات گوادلوپیست های بختیاریست سیاه کلیست را .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.