نقشه مجلس قالیباف و دولت رئیسی برای مالیات جدید از سود بانکی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبنگاه دروغ پراکن فارس که اقدامات و منافع آن برای مردم روشن است در مطلبی با عنوان”۷۰ درصد سود بانکی در جیب یک درصد سپرده‌گذاران” دنبال آماده‌سازی اقشار برای طراحی کسب مالیات جدید از مردم است.

این بنگاه دروغ پراکن نقل از فردی به نام پیله فروش که او را کارشناس اقتصادی معرفی می‌کند آورده که هم‌اکنون در کشور اگر کسی کار نکند و پول در بیاورد، نظام مالیاتی ما هیچ مالیاتی از او نمی‌‌گیرد. در یک سال شبکه بانکی حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان سود بانکی توزیع کرد و نزدیک ۷۰ درصد این سود برای یک درصد دارندگان حساب بانکی بود و کل این سود‌ها معاف از مالیات بود.ما اگر به سمت مدیریت خلق پول و هدایت اعتبار در کشور حرکت نکنیم، حتما در آینده نزدیک با مشکلات بیشتر و بزرگتری مواجه خواهیم شد و ناترازی در شبکه بانکی به تورم‌های لجام گسیخته در کشور دامن خواهد زد.

برنامه و نقشه این جریانات در کشور کسب درامد ببشتر برای حاکمیت و فشار بیشتر به مردم است و این رویه را با واژه‌های”کمک به سازندگی”، “بهبود معیشت”، “یاری مستضعفان” رنگ می‌کنند. اگر هدفمندی یارانه‌ها، مالیات بر ارزش افزوده، گرانی بنزین و سایر طرح‌هایی که مردم را زیر فشار اقتصادی نابود کرد برای مردم در بلند مدت اندک سودی داشت، طرح‌های مالیاتی جدید و … هم سود دارد.

قشر سرمایه‌دار همواره در این کشور با تورم و سودهای مختلف رشد کرده و هر فشاری که آن‌ها وارد شود انعکاسش بر زندگی اقشار متوسط و ضعیف تاثیر دو چندان می‌گذارد و شاهد این ادعا وضعیت امروز و خط فقر و ضریب جینی است.