نماینده قم در مجلس: «کشف حجاب» با افزایش قیمت چادر مشکی در حال انجام است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، یک نماینده مجلس شورای اسلامی از «افزایش قیمت چادر مشکی» در ایران انتقاد کرد و گفت: « کاری که رضاخان با کشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر در حال انجام است».

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس، در توئیتی نوشته است که هزینه تهیه چادر مشکی در سال گذشته بین «۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان» بود ولی در حال حاضر و همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به «۵۰۰ هزار» تا «یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان» رسیده است.

وی با هشتگ «نفوذ»، گرانی چادر مشکی در ایران را اقدامی در راستای «کشف حجاب» دانسته و نوشته است: «کاری که رضاخان باکشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر درحال انجام است».

درحالی که بازگشایی مدارس و دانشگاه‌هادرپیش است قیمت #چادرمشکی افزایش یافته است و هزینه تهیه یک چادرکه در سال‌گذشته ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بوده درحال حاضر به ۵۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰ تومان رسیده‌است. یعنی کاری که #رضاخان باکشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر درحال انجام است.

بحث حجاب اجباری در ایران طی چهار دهه گذشته همواره موضوعی جنجال برانگیز بوده است و مقام‌ها و رسانه‌های جمهوری اسلامی ایران همواره از «چادر» به عنوان «حجاب برتر» یاد کرده و به تبلیغ آن پرداخته‌اند.

همزمان انتقاد اصولگرایان از آنچه که «بی‌حجابی» خوانده می‌شود بالا گرفته است، و این در حالی است که عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت روحانی، روز یکشنبه ۲۴ شهریور گفت: «در حال حاضر بررسی دستگاه‌های مختلف حاکی از این است که کمتر از ۱۰ درصد بانوان جامعه بدحجاب هستند».