نماینده لامرد و مهر :مصوبه الحاق فارس به هرمزگان را با جدیت پیگیری می‌کنم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ نماینده لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مصوبه الحاق فارس به هرمزگان از مسیرهای قانونی قابلیت پیگیری دارد و این مهم را با جدیت پیگیری میکنم که به سرانجام برسد.

سید موسی موسوی در نشست با اصحاب رسانه لامرد و مُهر در ابتدای نشست با گرامیداشت یاد و خاطره زنده یاد ابراهیم میر رئیس فقید اداره فرهنگ و ارشاد لامرد، گفت: جای ایراد است که اداره فرهنگ و ارشاد لامرد، یک سرپرست ندارد و درحالیکه این موضوع منعکس شده است، مدیریت شهرستان لامرد و اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس باید برای انتخاب رئیس این اداره، تعیین تکلیف کنند.

تلاش مجلس یازدهم در جهت حل مشکلات مردم است

وی افزود: این مجلس را به عنوان مجلس انقلابی می شناسند، عملکرد خوب و بد مجلس به حساب نظام گذاشته می‌شود و این خواسته به حق است. مردم انتظار رفع مشکلات مملکت از این مجلس دارند و آن هم بجاست. مجلس باید به دور از حواشی با درک واقعیتی که نگاه های مردم به این مجلس است و اگر موفق شود که مسیر دولت آینده نیز فراهم کرده است و اگر عکس آن رقم بخورد که مردم دچار دلسردی خواهند شد. مجلس یازدهم نه اینکه عاری از کاستی باشد ولی تلاش مجلس در جهت حل مشکلات مردم است.

این نماینده دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی با انتقاد از رابطه دولت و مجلس در این چند ماه، بیان کرد: دولت تاکنون لایحه موجهی برای حل مشکلات به این مجلس ارائه نداده است و عمدتا نمایندگان مجلس طرح های عدیده ای برای گره گشایی مشکلات مردم امضا و عرضه می‌کنند. تلاش مجلس بر این است که بتواند در گره گشایی از مشکلات اقتصادی و معیشتی حرکت کند و در این مسیر توفیقی داشته باشد.

موسوی درخصوص دلیل عضویتش در کمیسیون انرژی مجلس افزود: در کمیسیون های تخصصی مجلس، کار اجرایی صورت نمی گیرد بلکه بسترسازی برای دستگاههای اجرایی مرتبط با آن کمیسیون انجام می شود و لذا اگر انگیزه، علاقه و استعداد ذاتی و تجربه و توان علمی باشد نیز در آن کمیسیون می توانید مفید و موثر واقع شوید.

وی تصریح کرد: باتوجه به همجواری منطقه لامرد و مهر با پایتخت انرژی کشور و وجود پالایشگاه گاز پارسیان، منطقه ویژه اقتصادی و چاه‌های گازی، طرح استحصال اتان در حوزه لامرد و مهر، از این رو مسائل مرتبط با حوزه انتخابیه را می توان در کمیسیون انرژی مجلس پیگیری کرد.

توسعه میادین گازی لامرد و مُهر در دستور پیگیری است

نماینده مردم لامرد و مهر از پیگیری طرح توسعه میادین گازی در حوزه انتخابیه اش خبر داد و گفت: درخصوص توسعه میادین گازی لامرد و مهر از بدو پیدایش چاه ها تاکنون اقدام جدی نشده است و این موضوع را طریق وزارت نفت در دست پیگیری دارم که توسعه میادین اتفاق بیافتد چرا که میزان گازرسانی به پالایشگاه گاز پارسیان مُهر با افت فشار روبرو شده است و با حضور در کمیسیون انرژی، پروژه های تقویت فشار گاز که میلیاردها تومان هزینه دارد و سبب اشتغالزایی می شود را پیگیری خواهم کرد.

وی تصریح کرد: استقرار و احداث صنایع نفت و گاز در لامرد نیز باحضور در کمیسیون انرژی عملیاتی تر خواهد بود.

مصوبه الحاق فارس به هرمزگان را با جدیت پیگیری می کنم

نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس در پاسخ به خبرنگار ایلنا درخصوص شعار انتخابی‌اش مبنی بر پیگیری مصوبه الحاق فارس به هرمزگان گفت: الحاق فارس به هرمزگان از مسائل مهم منطقه است، الحاق با دارا بودن مصوبه شورای عالی امنیت ملی و با تلاش و پیگیریهای چند ساله ما در مجلس، مصوبه دو دولت دریافت کرد و به مرحله اجرا رفت و به استانداران فارس و هرمزگان ابلاغ شد و آن‌ها هم برای اجرا ورود کردند و مسائلی در هرمزگان پیش آمد و این اجرا به تاخیر افتاد و تاکنون اجرا نشده و از مسیر های قانونی قابلیت پیگیری دارد و این مهم را با جدیت پیگیری می‌کنم که به سرانجام برسد.

طرح جداسازی بخش‌هایی از شهرستان پارسیان در استان هرمزگان و الحاق آن به شهرستان لامرد در استان فارس یا بازگرداندن دوباره بخش‌هایی از قسمت‌های جداشده از استان فارس در کنار خلیج‌فارسدر اواخر دولت دوم محمود احمدی‌نژاد به تصویب رسید و در دولت حسن روحانی در حال انجام است.

بر مبنای این طرح پنج روستای صورباش، فارسی، اکبری، تمبو جنوبی و تمبو شمالی از بخش کوشکنار تابع شهرستان پارسیان در استان هرمزگان جدا شده و به دهستان حومه (ترمان) از بخش مرکزی شهرستان لامرد استان فارس ملحق می‌شود. این منطقه دارای چند اسکله و چند ناحیه ساحلی است که بدین ترتیب این طرح باعث همجواری استان فارس با ۶ کیلومتر از ساحل خلیج‌فارس و عدم همجواری استان هرمزگان با استان بوشهر و منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی می‌شود.