نماینده مجلس دهم:یکی از شخصیت‌های ملی و مدنظر برای سازوکار اجماع ساز امثال موسوی خوئینی هاست/ با مشورت خاتمی لیست ارایه می دهیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده مجلس دهم گفت: شخصیت هایی که در ۳۲ حزب شاخص حاضر نیستند به عنوان کاندیدا ملی وارد انتخابات می شوند.

«مصطفی کواکبیان»، نماینده مردم تهران در مجلس دهم و دبیرکل حزب مردم سالاری، در رابطه با لیست اجماع ساز اصلاح طلبان «۳۰+۱۰» و مشخصات آن اعم از شخصیت های ملی به خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا گفت: شخصیت ملی یعنی آدم های برجسته سیاسی که در این ۳۲ حزب موجود شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نیستند مثلا موسوی خوئینی ها که شخصیت ملی برجسته ای است که عضو این دو ۳۲ حزب نیست یا امثالهم که من دیگر اسم نمی برم.

او افزود: بنابراین قرار شده با مشورت خاتمی، کمیته ۵ نفره ای که تشکیل شده درباره انتخاب ۱۰ نفر شخصیت ملی برای نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان بررسی هایی انجام داده و نتیجه بررسی ها را به شورای هماهنگی اصلاحات مطرح کنند.  در نهایت نیز با انتخاب این ۱۰ شخصیت ملی، اصلاح طلبان در این نهاد اجماع ساز بر سر کاندیداهای ریاست جمهوری به اجماع برسند. این کمیته ۵ نفره تازه انتخاب شده اند و پس از بحث و بررسی ها، قرار است که این ۱۰ شخصیت ملی انتخاب شوند.

او در پاسخ به این سوال که چه احزابی به ۳۰ +۱۰ شخصیت ملی اضافه شدند، گفت: حزب مدافعان حقوق بشر شهیندخت مولاوردی و سازمان معلمان ایران به این لیست اضافه شده اند.