به گزارش برنا ، لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، ۴ دی ماه از سوی دکتر «حسن روحانی»، رئیس جمهور، به مجلس تقدیم شد. این ششمین بودجه ای است که دولت تدبیر و امید به مجلس شورای اسلامی تقدیم می کند.

حضور دکتر روحانی در زمان ارائه لایحه بودجه حاشیه هایی را به همراه داشت. نمایندگان اهواز، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و کهکیلویه و بویراحمد به نشانه اعتراض به حل مشکل آب با تحصن در مقابل تریبون رئیس جمهور، نظم جلسه علنی مجلس و سخنرانی وی را مختل کردند. این اعتراض در ادامه استعفای نمایندگان اصفهان درباره مشکل آب در این استان اتفاق افتاد. موضوعی که به ظاهر تبدیل به مدل جدیدی برای درخواست نمایندگان از دولت بدل شده است.

«سهیلا جلودار زاده»، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، در خصوص رفتارهای پر حاشیه برخی از نمایندگان که اخیرا شاهد آن ها هستیم بیان کرد: هر نماینده ای تلاش می کند با توجه به مشکلات مردم و با هر وسیله ای که می‌تواند خواسته اش را مطرح کند تا مردم متوجه شوند که آنها پیگیر مطالبات هستند.

وی افزود: در مواقعی ممکن است اختلاف نظر پیش بیاید و این اتفاقات در هر مجلسی رخ می دهد اما نمایندگان محترم باید خویشتن دار باشند و با حفظ آرامش و نگرش مثبت مسائل را برطرف کنند.

جلودارزاده یادآور شد: رخ دادن این اتفاقات با توجه به مسائل و مشکلات کشور طبیعی است. نمایندگان برای حل مشکل شهرستان خود تلاش می کنند تا بودجه بگیرند. همه باید توجه کنند که اکثر مناطق مشکل دارند و با منطق و در کمیسیون تلفیق و … این مشکلات را می توان برطرف کرد.