نمکی رفت، عین‌اللهی آمد؛ وزیر بهداشت جدید: باید روی پای خودمان بایستیم/ تا دهه فجر همه واکسیناسیون می‌شوند/ رئیسی: فصل زمستان نرسیده واکسیناسیون تمام می‌شود!!

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبهرام عین‌اللهی وزیر جدید بهداشت در سفر به خوزستان وعده داد: «تا دهه فجر امسال همه جمعیت هدف کشور زیر پوشش واکسیناسیون کرونا قرار گیرند». او به عنوان یکی از ۲۰۰ امضاکننده‌ی درخواست ممنوعیت واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی، گفته که نباید به آنهایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم.

پیشتر اما ابراهیم رئیسی رئیس‌ دولت سیزدهم در بازدید از بیمارستان «خمینی» تهران گفته بود، واکسیناسیون با واردات واکسن‌های خارجی تا فصل زمستان نرسیده به پایان می‌رسد!

عین‌اللهی همچنین درباره نوع واکسن‌های کرونا گفته که «مردم دنبال نوع واکسن نباشند. باید هر واکسنی که برای کرونا موجود است در خوزستان استفاده شود.»

او به عنوان یکی از ۲۰۰ امضاکننده درخواست ممنوعیت واردات واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی در ۲۱دی‌ماه ۱۳۹۹ در پیروی از فرمان ضدبشری علی خامنه‌ای، گفته است آنهایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند، در این شرایط مملکت ما را تحریم کردند. بنابراین باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آنها نداشته باشیم.

عین‌اللهی افزوده: «آنها تا می‌توانند کار ما را خراب می‌کنند و هرچه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آنها خوشحال می‌شوند.»

فریبا ویسی رئیس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی در کرمانشاه از مراجعه‌ی حدود ۴ هزار کودک و نوزاد مشکوک به ابتلای کرونا به این بیمارستان در فقط ماه امرداد خبر داده و گفته که این آمار نگران‌کننده است و قطعا تعداد بیشتری از کودکان و نوزادان هستند که شناسایی نشده و به بیمارستان‌ها مراجعه نکرده‌اند.

گزارش وزارت بهداشت حاکی از تزریق تنها ۱۹۲هزار دوز واکسن در ۲۴ ساعت گذشته بوده که به پایین‌ترین میزان خود رسیده است. روند بسیار کُند واکسیناسیون با وجود اعلام ورود حداقل ۲۸ میلیون دوز واکسن به ایران است.

تا کنون ۷ میلیون و ۲۴۸ هزار نفر دوز دوم واکسن را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق‌شده به ۲۵ میلیون رسیده است.