نهمین شب پیاپی اعتراضات در خوزستان؛‌ حمایت از معترضان در مناطق مختلف ایران و جهان

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبنا بر ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی شهرهای مختلف خوزستان از جمله سوسنگرد، اهواز، و ماهشهر روز و شب جمعه یکم مرداد نیز همچون روزهای گذشته صحنه اعتراضات مردمی بودند.

در ادامه اعتراضات اهواز،‌ ویدئویی منتسب به تیراندازی در کوى کیان‌شهر اهواز در روز جمعه یکم مرداد منتشر شد. در برخی ویدئوهای منتسب به ماهشهر صدای تیراندازی و انفجار شنیده می‌شود.

در این ویدئو نیز یک شهروند ساکن لرستان از‌ جو امنیتی حاکم بر شهر و حضور نیروهای امنیتی می‌گوید.

در همین حال شهروندان برخی استان‌های دیگر ایران از جمله لرستان، یزد، و تهران از معترضان خوزستانی حمایت کرده‌اند.

در این ویدیو گروهی از خوزستانی‌های مقیم میبد در استان یزد دیده می‌شوند که در حمایت از اعتراضات مردمی در خوزستان دست به تجمع زده‌اند.

در همین حال، گروه‌هایی از ایرانیان مقیم آمریکا روز جمعه در شهر واشنگتن دو تجمع اعتراضی را در حمایت از اعتراضات مردم خوزستان برگزار کردند. یکی از این تجمعات در برابر ساختمان وزارت خارجه آمریکا برگزار شد.

محل برگزاری تجمع دیگر نیز مقابل دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی بود.

همچنین بر اساس ویدئوهای ارسالی به صدای آمریکا،‌ گروهی از شهروندان ایرانی در آتن با تجمع در مقابل پارلمان اروپا از اعتراضات مردم خوزستان حمایت کردند.

با ادامه اعتراضات در نقاط مختلف ایران، نت‌بلاکس، یک نهاد بین‌المللی نظارت بر اینترنت، عصر چهارشنبه تایید کرد که سرویس اینترنت موبایل در مناطق مختلف ایران دچار اختلال شده است.

اعتراضات خوزستان در حالی یک شب ناآرام دیگر را پشت سر گذاشت که جالینا پورتر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه به بخش فارسی صدای آمریکا گفت که مردم ایران باید بتوانند بدون هراس از درگیری با نیروهای انتظامی یا دستگیری خودسرانه، خواسته‌های خود را مطرح کنند. او از دولت ایران خواست اجازه دهد شهروندان آزادی بیان و دسترسی به اینترنت داشته باشند.