نه بزرگ مجلس به قالیباف ؛ دعوت ۲۲۰ نماینده مجلس از رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری / خرداد پرچالش قالیباف

شنیده ها

خرداد ماه پیش رو برای قالیباف دو چالش به همراه دارد

اولی باید در اوایل خرداد تکلیفش مشخص شود و دیگری آخر همان ماه؛اولی انتخابات هیات رییسه مجلس و دومی انتخابات ریاست جمهوری.

قالیباف چالش بزرگی در برابرش دارد؛ ‌نامزدی در ریاست جمهوری شاید به بهای از دست رفتن صندلی ریاستش بر مجلس باشد و اگر بخواهد ریسک نکند و وارد کارزار ریاست جمهوری نشود، لااقل صندلی ریاست مجلس را حفظ می‌کند ولی ریاست جمهوری لااقل تا ۴ سال از دست می‌رود.

بیش از ۲۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی هم طی نامه ای خطاب به سید ابراهیم رئیسی، با تشریح وضعیت و شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور و تبیین شاخص های رئیس قوه مجریه مطلوب آینده، از وی برای حضور و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۸خرداد دعوت بعمل آوردند.

وقتی ۲۲۰نفر از نمایندگان مجلس از ابراهیم رییسی می‌خواهند به انتخابات ورود کند یعنی قالیباف از نظر نمایندگان برای ریاست‌جمهوری صلاحیت ندارد .

این نامه را می‌توان پایان ماه عسل باقر قالیباف در مجلس دانست؛ خصوصا آنکه اختلافات طیف او با جبهه پایداری که این روزها در مجلس قدرت‌نمایی می‌کنند بیش از گذشته برآفتاب افتاده.

حرکات قالیباف نشان از این داشت که تلاش دارد از سکوی ریاست مجلس به ریاست‌جمهوری برسد. اما این نامه با شمار امضای بالا، احتمالا آب سردی باشد بر گرم‌کردن‌های قالیباف برای انتخابات ۲۸خرداد و البته باید هشداری هم به او در نظر گرفت که در صورت نامزد شدن در ریاست‌جمهوری باید منتظر عواقب آن در انتخابات هیات رییسان مجلس در اوایل خرداد باشد.