نوزادِ ناپاکِ نظارتِ استصوابیِ شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی در انتخابات

✍️اکبر گنجی

رد صلاحیت گسترده نامزدهای رقیب در انتخابات شورای های شهر توسط مجلس شورای اسلامی نمادی از عملکرد شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری است.

از نظر اقتدار گرایان، انتخابات یعنی انتصابات.

آنها همیشه این چنین بوده و این چنین خواهند ماند.

اگر به مخالفان و منتقدان و رقبا اجازه نامزدی می دادند، دیگر اقتدار گرا نبودند.

گذار از اقتدارگرایی به دموکراسی منوط به یک جامعه مدنی قدرتمند است.

سایت محسن رضایی نوشت : ریاست جمهوری اصول گرایان قطعی است، ابراهیم رئیسی و قالیباف نامزد نشوند تا فرد توانمند و کارآمدی چون دکتر محسن رضایی رئیس جمهور شود و با بسیج نیروها و امکانات همه مشکلات را حل کند

تابناک نوشت: «شواهد نشان می‌دهد که رییس جمهور آینده از بین چهره‌های اصولگرا باشد. نظر به اینکه هم اکنون دو قوه مقننه (مجلس شورای اسلامی) و قوه قضاییه در اختیار دو چهره اصولگرا یعنی آقایان آیت‌الله رئیسی و محمدباقر قالیباف قرار دارد، ضلع سوم یعنی قوه مجریه باید شخصی غیر ازاین دو نفر باشد. جریان اصولگرایی باید فردی را وارد رقابت‌های انتخاباتی کند که توانمندی برای بسیج همه نیروهای کشور و استفاده از تمامی ظرفیت‌ها را داشته باشد و بتواند با قرار گرفتن در ضلع سوم، مشکلات و معضلات کشور را بعد از انتخابات مرتفع کند…آنچه اولی بر پیروزی در انتخابات هست، کارآمدی دولت منتخب است که به تصمیم سازی ها و تصمیم گیری صحیح قبل از انتخابات برمی گردد و اجماع اصولگرایان بر کاندیدایی واجد شرایط برای تشکیل دولتی کارامد و با برنامه تنها گزینه برای رسیدن به پیروزی واقعی برای نیروهای انقلاب خواهد بود.»