نگاه جدید جامعه اطلاعاتی-امنیتی آمریکا به ایران: مهمترین مرکز اطلاعاتی امنیتی جمهوری اسلامی در اربیل و بغداد است/آوریل هینس، زن نابغه اطلاعاتی آمریکا، فعالیت‌های امنیتی جمهوری اسلامی را به دقت رصد می‌کند

پایگاه خبری / تحلیلی نگامعرفان قانعی فرد پژوهشگر تاریخ خاورمیانه و نویسنده کتاب وحشت بزرگ در گفتگویی با ایرانشهر درباره موضوع نگاه جدید جامعه اطلاعاتی-امنیتی آمریکا به ایران در دوران ریاست جمهوری جدید رژیم جمهوری اسلامی به نکات مهمی اشاره کرد.

قانعی فرد درباره سفر اخیر حسین طائب و محمود علوی به عراق گفت: مهم ترین مرکز اطلاعاتی امنیتی جمهوری اسلامی رژیم در اربیل و بغداد است و همه گروه‌های کُرد و شیعه با رژیم رابطه و حتی در تهران و کرمانشاه و سنندج نماینده دایمی دارند. شاید به غلط در برخی رسانه‌ها تبلیغ شده باشد که مثلا فلان حزب کُردی ضد جمهوری اسلامی است اما همان حزب، اولین متحد جمهوری آخوندی بوده و هست. شما به سفر وزیر اطلاعات به عراق توجه کنید اول از همه به پابوس و دستبوس کسی در اربیل می‌روند که حافظ منافع و مصالح رژیم جمهوری اسلامی است. پس قصه‌های فریبکارانه رسانه‌ای، حکایت کف روی آب است. و متاسفانه وابسته‌های این گروه‌های تروریستی مثل مور و ملخ در رسانه‌های فارسی خارج از کشور پخش شده‌اند!

هدف اصلی سفر حُسین طائب رئیس ساس (سازمان اطلاعات سپاه پاسداران) به عراق هم تجهیز و مشاوره به گروه‌های تروریستی شیعه که جزیی از شبکه فراملیتی تروریسم هستند تا در عراق علیه نیروهای آمریکایی اقدام و عملیات تروریستی انجام دهند. وی یکی از حلقه‌های نزدیک به مجتبی خامنه‌ای و سالهاست در این صندلی مانده است و از مهرماه ۱۳۸۹ (۲۰۱۰ میلادی) به دلیل توحش و شکنجه و کشتار و نقض جدی حقوق بشر، مورد تحریم آمریکاست. شخصی است که وجاهت و اعتبار بین المللی ندارد و صرفا مشغله او، بازی با مهره‌های تروریستی منطقه است.

قانعی فرد درباره محمود علوی وزیر اطلاعات کابینه حسن روحانی و ماجرای آدم ربایی مخالفان سیاسی در ایام او گفت: علوی نادانترین مُلایی است که بر صندلی نهاد اطلاعاتی امنیتی واجا، تکیه زده که هیچ شناختی اطلاعاتی امنیتی ندارد و صرفا در سال ۵۷ یک گروه تروریستی داشته و آدمکشی کرده. در دوران او آدم ربایی‌ها با عملیات فریب صورت گرفت مانند ربودن روح الله زم، یا دستگیری «جمشید شارمهد» یا حبیب کعب (معروف به حبیب اسیود) با کمک فاحشه و باند قاچاق مواد مخدر و… او انجام آدم‌ربایی و ترور در خارج از کشور را موفقیت امنیتی می‌داند.

اما در ایام همین محمود علوی، قاسم سلیمانی از صحنه حذف شد که بعد از ابوبکر بغدادی و عماد مغنیه و بن لادن مهم‌ترین تروریست خاورمیانه بود. پس از حذف او ابنای بشر زندگی آرام تری خواهند داشت. در کل، جمهوری اسلامی با تروریسم به قدرت رسیده و با تروریسم تا این لحظه به بقای خود ادامه داده است. تا کنون از بدو به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی، ۳۶۰ اقدام تروریستی توسط این رژیم در جهان ثبت شده است. حتی در کادر دیپلماتیک، هم اعضای باندهای جنایتکار، کارتل‌های مواد مخدر و اشخاص تبهکار وجود داشته و دارد که نمونه بارز هم دستگیری اسدالله اسدی توسط مقامات آلمانی به درخواست بلژیک بود. و یا در ایام همین محمود علوی، جنایات متعدد و قتل عام مردم در سالهای ۹۶ و ۹۸ رخ داده و امروزه هم ماجراهای خوزستان. اما وی هیچ قدرتی در مقابل عملیات سی آی‌ای [CIA] و موساد اسرائیل در داخل ایران نداشته و ندارد.

نویسنده کتاب در دامگه حادثه در ادامه درباره گزارش اداره امنیت آلمان درباره مرکز اسلامی هامبورگ افزود: سید محمد بهشتی فقط مدرسه حقانی یا محل پرورش تروریست را برای مُلایان نساخت که اکثر قاتل‌های درجه یک نظام آخوندی فارغ التحصل این مدرسه بدنام هستند مانند فلاحیان، ری شهری، حسینیان، پورمحمدی، یونسی و…. در ۱۳۴۳ بهشتی به آلمان رفت و مرکز اسلامی هامبورگ و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا (گروه فارسی‌زبانان) را تاسیس کرد و بعدها هم برای سی‌آی‌ای جاسوسی می‌کرد. در همان ایام او بود که سید محمد خاتمی (رییس جمهور دوران به اصطلاح اصلاحات) در سال‌های ۱۳۵۷ – ۱۳۵۹، با تأیید بهشتی، امامت مرکز اسلامی هامبورگ را بر عهده داشت.

چند ماهی در سال ۲۰۱۷ در آلمان بودم و روی نقش تروریستی سازمان‌های اسلامی به عنوان سازمان‌های فراملیتی تحقیق می‌کردم. و بسیار خوشحالم سرانجام آن تحقیقات و تئوری‌ها در جایی به واقعیت پیوست و مفید واقع شد. که باید سپاس ویژه از زحمات اداره امنیت آلمان داشت. اما متاسفانه همان اداره، در ایام ری شهری و فلاحیان با واجا همکاری اطلاعاتی داشتند!

اینکه پس از جنایات تررویستی به تازگی اداره امنیت داخلی هامبورگ اعلام کرد که به اسناد جدیدی دست یافته که نشان ‌می‌دهند مرکز اسلامی هامبورگ نه فقط وابسته به حکومت جمهوری اسلامی بلکه یکی از مهم‌ترین نهادهای رژیم ایران در اروپاست. این نتیجه گیری حاصل همان پژوهش هاست که به ثمر نشسته. ارتباطات بین این مسجد و سازمان تروریستی حزب الله لبنان دیگر پوشیده نیست.

متاسفانه تا سالهای سال، اتحادیه اروپا و یا حتی جامعه اطلاعاتی آمریکا از فعالیت‌های تروریستی فاسدترین حکومت الله بر زمین بی اطلاع بودند شاید از دوران رفسنجانی و سفر او به سودان در سال‌های ۱۳۷۱ و تشکیل مثلث شوم حزب الله و سپاه پاسداران و القاعده، تازه به عمق فاجعه پی بردند که به ۱۱ سپتامبر هم منتهی شد.

جمهوری اسلامی در همه مراکز اسلامی اروپا، تحت پوشش دینی و مذهبی یا موسسه‌های خیریه، کار اطلاعاتی امنیتی و فعالیت تروریستی دارد و در کشورهای حوزه آمریکای لاتین هم با کمک گرفتن از سازمان‌های جنایتکار فراملیتی برای آمریکا تهدید شده است و با کمک آنها در داخل خاک آمریکا، سلول غیر فعال براه انداخته است.

قانعی فرد (دانش آموخته مطالعات امنیت از دانشگاه لندن و کالیفرنیا)، درباره ناآرامی‌های داخلی در خوزستان و فریب رسانه‌ای جمهوری اسلامی و یا لابی وابسته به آن در آمریکا اظهار داشت: گفتن این سخنان در اثر بی لیاقتی است. اینکه نایاک در عین شامورتی بازی بگوید «به طور تصادفی شلیک کرده‌اند و آدم کشته‌اند. یا فلان مقام و رسانه جمهوری اسلامی بگوید بیگانگان کشته‌اند. اگر چنین است، پس نیروی ضد شورش تا بن دندان مسلح چرا به آنجا رفته‌اند؟ مُلایان تروریست باور، علاقه و شیفتگی خاصی به سرکوب و خون ریزی دارند. خونریزترین و فاسد ترین حکومت الله بر زمین، همین خلافت اسلامی ولایت فقیه است.

متاسفانه بازی امنیتی هم در وسط این بحران داخلی در حال اجراست و ماموران هر کدام نقش خود را بازی می‌کنند. گروه‌های تجزیه طلب و قوم گرا همیشه یاور استبداد و عامل بقای آن هستند و یار قدرت اجنبی. چون استقامت و حرکت مردم را سُست می‌کنند و آنها را از جنبش هم می‌ترسانند! چون شبکه مخوف تجزیه طلب‌ها مثل ویروس ایدز در همه رسانه‌ها هستند و باید روشنگری کرد و آموخت! البته برخی مامورند که یا برای تجزیه طلبی تبلیغ کنند و یا برای گلوله و فشفشه رژیم مُلایان نقاره بزنند و بازی قوم گرایی و تجزیه طلبی و خلق فلان و ملت بهمان را راه بیاندازند. باید توجه داشت که یک پرچم و یک ملت و یک کشور در حال گذار است که اختاپوس مذهبی شیعه و تروریسم اسلامی را نابود کند.

در پایان گفتگو قانعی فرد، تحلیلگر ضد تروریسم درباره آمدن رئیسی و نگاه جدید جامعه اطلاعاتی-امنیتی آمریکا به ایران گفت: فعلا” در صدر جامعه اطلاعاتی آمریکا، یک زن نابغه‌ای به نامه آوریل هینس حضور دارد که مابقی نهادهای اطلاعاتی امنیتی آمریکا زیر مجموعه آن هستند. بخاطر شبکه‌های اجتماعی و نسل جوان و تحصیلکرده ایرانی، از شرارت و خباثت و توهم و جنایت آخوندهای حاکم بر ایران اطلاع و آگاهی بهتر و عمیق تری یافته‌اند. جامعه اطلاعاتی امنیتی آمریکا، نهادهای اطلاعاتی امنیتی ایران را بیشتر از پیش تحقیر خواهد کرد. اینکه یک تروریست و قاتل قربانیان رستوران میکونوس، مانند کاظم دارابی خواهان ترور ترامپ است، ییشتر به جوک شبیه است!

نهادهای اطلاعاتی اروپا هم مانند به ان درجه رسیده‌اند که بدانند خمینیسم یک ایدئولوژی نیست بلکه انبان دنائت و رذالت است [خودکامگی، هرج و مرج طلبی، آشوب طلبی، عوامفریبی، یهودی ستیزی، افراطی گری، خودستائی، لمپنی، وحشیگری، ستمگری، ترور و خشونت و سرکوب، ایجاد ترس و وحشت، تروریسم، شارلاتان بازی و سفسطه و وقاحت، ریاکاری، فرصت طلبی، واپس گرائی و تاریک اندیشی، روضه خوانی، حماقت، تبارگماری، خرافات، اوباشی گری، هوچی گری، زندگی انگلی، بی قانونی، خشک اندیشی، دشمنی، و… ]

دوران ریاست جمهوری رئیسی، قطعا دوران بسیار تاریک و مملو از سانسور و خفقان را برای ایران به ارمغان خواهد آورد. به عبارتی ساختار اصلی رژیم به سیم آخر زده است که یک شوالیه تاریکی، رئیس جمهور بشود، یا یک جنایتکار مانند محسنی اژه‌ای بر صندلی قضا تکیه بدهد و قطعا از همان سنخ یکی هم وزیر اطلاعات خواهد شد افرادی مانند علی عبداللهی و یا مصطفی پور محمدی. قصدشان هم حفظ بیت رهبری و سرکوب مردم برای دوران مرگ خامنه‌ای و تعیین ولی فقیه یا سفیه وقیح سوم است. و فرقی هم بین اصلاح طلب و اصولگرا نیست. هر دو گروه برای حفظ نظام رژیم مُلاها و آخوندسالاری و استبداد دینی، آماده هر جنایتی هستند. هر دو گروه پشت سر رئیسی قرار گرفته‌اند.