نگرانی معلمان بابت تخصیص اعتبار “رتبه‌بندی” به مطالبات

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، معلمان از اظهارات مسئولان بابت احتمال تخصیص بودجه دو هزار میلیاردی رتبه‌بندی به پرداخت مطالبات فرهنگیان ابراز نگرانی کردند.

به گزارش ایلنا، معلمان می‌گویند نگرانیم؛ نگرانیم که نکند بعد از ماه‌ها وعده و انتظار، بازهم رتبه‌بندی به تعویق بیفتد و از مهرماه اجرایی نشود.

نگرانی معلمان را اظهارات متفاوت و بعضاً متناقض مسئولان به وجود آورده است. اظهاراتی که وزیر آموزش و پرورش در توئیتر خود به آن پاسخ داد؛ محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «شایعه تخصیص اعتبار رتبه‌بندی به پرداخت معوقات به‌هیچ وجه صحت ندارد؛ اجازه نخواهم داد منافع معلمان عزیز تحت هیچ عنوانی تضییع شود.»

اما قبل از این، محمود نگهبان سلامی نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در نوزدهم شهریور ماه گفت: با دستور رئیس سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است بودجه ۲ هزار میلیاردی رتبه‌بندی با ۱۰ درصد افزایش به منظور پرداخت مطالبات فرهنگیان تخصیص یابد.

دو روز بعد علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: «طبق ابلاغیه سازمان برنامه، این بودجه برای رتبه‌بندی است و قابلیت هزینه‌کرد در جای دیگری ندارد.»

این صحبت‌ها موجب دغدغه معلمان شد؛ معلمان می‌گویند: براساس وعده‌های داده شده، رتبه‌بندی باید از شهریور یا نهایتاً مهرماه اجرایی شود و امیدواریم دوباره اجرای این الزام قانونی را به بهانه نبود بودجه به تعویق نیندازند.