نیویورک‌تایمز: اسرائیل در انفجار تاسیسات هسته‌ای نطنز با یک بمب قدرتمند دست داشته است/روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از کانال ۱۳ اسرائیل نوشت: کارشناسان اسرائیلی ارزیابی کردند که خسارت ناشی از انفجار در تاسیسات هسته ای نطنز، باعث شده برنامه هسته ای ایران تایک سال عقب بیفتد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ رسانه ها ابعاد تازه ای را از انفجار رخ داده در نطنز منتشر کرده اند که نشان می دهد خسارت وارده بر نطنز فراتر از اظهارنظرهای غیرواقعی مسولان ایرانی می باشد

نیویورک‌تایمز از قول یک عضو سپاه پاسداران و یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه نوشت که انفجار رخ داده از طریق انتقال بمب به داخل این مجموعه انجام شده و اسرائیل پشت آن بوده است.

در گزارش نیویورک تایمز از قول یک عضو سپاه پاسداران که خواسته ناشناس بماند، آمده «در حالی که تحلیلگران احتمال می‌دهند انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز بر اثر اصابت موشک کروز یا حمله هواپیمای بدون سرنشین رخ داده، آنها این احتمال را می‌دهند که فردی بمب را به داخل ساختمان منتقل کرده است.»

این عضو سپاه پاسداران البته گفته که هنوز مشخص نیست که این کار چگونه انجام شده است اما این حمله سبب ایجاد حفره امنیتی در تاسیسات هسته‌ای نطنز شده است.

نیویورک تایمز همچنین به نقل از یک مقام اطلاعاتی در خاورمیانه نوشت که اسرائیل پشت انفجار روز پنج‌شنبه تاسیسات هسته‌ای نطنز با استفاده از یک بمب قدرتمند بوده است.

این مقام اطلاعاتی که در گزارش نیویورک تایمز به هویت او اشاره نشده همچنین گفته که انفجار نطنز با دیگر حوادث اخیر در ایران ارتباطی ندارد.

در همین زمینه روزنامه تایمز اسرائیل به نقل از کانال ۱۳ اسرائیل نوشت:

کارشناسان اسرائیلی ارزیابی کردند که خسارت ناشی از انفجار در تاسیسات هسته ای نطنز، باعث شده برنامه هسته ای ایران تایک سال عقب بیفتاد.

این شبکه گفت: آزمایشگاهی در سایت نطنز که سانتریفیوژ های پیشرفته در آن مونتاژ شده بود، نابود شده است.