هاجر چنارانی: در این مجلس هیچکس نماینده تر نیست/ در همین مجلس انقلابی ۲۰ نفر هستند که بالاجبار عضو کمیسیون ها شده اند/ در مملکتی که ۱۶ میلیون پرونده قضایی در دادگاه ها وجود دارد، هنوز کمیسیون قضایی نداریم

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ نماینده مجلس یازدهم خطاب به هیات رئیسه مجلس مطرح کرد: هیات رئیسه محترم؛ امروز تقریبا ۸۵ روز از عمر مجلس یازدهم گذشته است ولی تقریبا در همین مجلس انقلابی ۲۰ نفر هستند که بالاجبار عضو کمیسیون ها شده اند. ما امروز حتی تحصیل فرزندانمان هم بالاجبار انجام نمی دهیم. ما نماینده مردم هستیم و قرار است در کمیسیون های تخصصی مشکلات مردم را بررسی کنیم.

هاجر چنارانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری امام حسین (ع)، همچنین تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای دولت گفت: تذکر من تبصره ۱ ماده ۶ آیین نامه درخصوص تشکیل فراکسیون های مجلس است. آقای قاضی زاده هر نماینده طبق این قانون می تواند در ۵ فراکسیون عضو باشد.

وی افزود: همه ما نمایندگان مردم هستیم و در اینجا هیچ فرقی بین نماینده با نماینده دیگر نیست. اینجا هیچکسی نماینده تر نیست و هیچکسی نور چشم کسی نیست. در مجلس قبل ۱۵۰ فراکسیون وجود داشت، چطور برنامه ریزی نمی کنید که از ۲۹۰ نفر نماینده در فراکسیون ها حضور داشته باشند. فراکسیون ها دغدغه های مجلس و دغدغه های مردم است.

نماینده مردم درمجلس تصریح کرد: اگر امروز قراردادهای ننگینی به مثابه قراردادهای ترکمانچای در بین جامعه مطرح می شود، حاصل همین بی توجهی ها و بی تدبیری های فراکسیون هاست. ممکن است یک نفر در چندین کمیسیون ثبت نام کرده باشد و در چندین فراکسیون ثبت نام می کند.

چنارانی خطاب به هیات رئیسه مجلس مطرح کرد: هیات رئیسه محترم؛ امروز تقریبا ۸۵ روز از عمر مجلس یازدهم گذشته است ولی تقریبا در همین مجلس انقلابی ۲۰ نفر هستند که بالاجبار عضو کمیسیون ها شده اند. ما امروز حتی تحصیل فرزندانمان هم بالاجبار انجام نمی دهیم. ما نماینده مردم هستیم و قرار است در کمیسیون های تخصصی مشکلات مردم را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه بعضی از کمیسیون ها را نتوانستیم ایجاد کنیم، گفت: ۸۵ روز از عمر مجلس گذشته است و در مجلس یازدهم که امید مردم به این مجلس است، کمیسیون قضایی و حقوقی هنوز تشکیل نشده است، برخی را بالاجبار به کمیسیون فرهنگی فرستادید! در مملکتی که ۱۶ میلیون پرونده قضایی در دادگاه ها وجود دارد، هنوز کمیسیون قضایی کامل نشده است. بسیاری با اسامی حقوقدان و دادستان وارد همین مجلس شده اند و ۸ نفر هم رأی آوردند، ۴۰ میلیون نفر درگیر دادگاه ها هستند.

وی خطاب به هیات رئیسه مجلس مطرح کرد: می گویند که باید ثبت نام کنیم در صحن و هر کمیسیونی که می خواهید را انتخاب کنید، ولی قرار نیست که یک نفر در ۴ یا ۵ کمیسیون ثبت نام کند. فرصت نداریم و باید به امورات مردم برسیم. اینجا مجلس انقلابی است و امید رهبر و امید مردم است.گویا برخی وزرا تمایل دارند که استیضاح شوند و از کار کنار روند.