هت‌تریک سردار آزمون؛ زنیت سومین قهرمانی خود را جشن گرفت

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_ در جریان مسابقات هفته ۲۸ لیگ برتر فوتبال روسیه، تیم «زنیت سن‌پترزبورگ» با نتیجه شش بر یک لوکوموتیو مسکو را در هم کوبید، و در فاصله دو هفته به پایان این رقابت‌ها، سومین قهرمانی متوالی خود را جشن گرفت.

به گزارش تارنمای ورزشی گل، زنیت در ورزشگاه «گازپروم» سن‌پیترزبورگ، با ارائه یک‌ بازی برتر و به لطف درخشش مهاجمان خود، به ویژه سردار آزمون ستاره ایرانی این‌ تیم، دروازه حریفش لوکوموتیو مسکو، تیم دوم جدول را گلباران کرد.

به این ترتیب زنیت با کسب ۶۱ امتیاز و با توجه به اختلاف امتیاز کافی با رقبای خود، برای سومین دوره متوالی قهرمان لیگ برتر فوتبال روسیه شد.

سردار آزمون در این مسابقه سه گل زد و به اصطلاح هت‌تریک کرد. او در حال حاضر با نوزده گل، بهترین مهاجم لیگ برتر فوتبال روسیه است و مدعی نخست دریافت «کفش طلایی» امسال محسوب می‌شود.

این ملی‌پوش ایرانی سال گذشته نیز هفده گل برای زنیت زد و آقای گل لیگ برتر فوتبال روسیه شد.

سردار آزمون در سال ۲۰۱۸ به زنیت سن‌پیترزبورگ پیوست، و نقش مهمی در سه قهرمانی این تیم به ویژه در دو سال اخیر دارد.

قرارداد این ستاره ایرانی با زنیت در سال ۲۰۲۲ به پایان می‌رسد، و نشریات ورزشی از احتمال فروش سردار آزمون به باشگاه‌های ایتالیایی، اسپانیایی، و حتی انگلیسی خبر داده‌اند.

زنیت سن‌پیترزبورگ یا باید سردار آزمون را در تابستان بفروشد، یا قراردادش را تمدید کند، چرا که او در آینده نزدیک بازیکن آزاد محسوب می‌شود، و باشگاه کنترلی در انتقال او نخواهد شد.