هدف‌ ترکیه صادرات ۴ میلیارد دلاری مبلمان در سال جاری است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رئیس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان ترکیه با اشاره به رشد صادرات این بخش گفت که هدفشان صادرات ۴ میلیارد دلاری مبلمان طی سال جاری است.

احمد گولچ، رئیس اتحادیه صادرکنندگان مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی استانبول اعلام کرد که هدف این اتحادیه تحقق صادرات ۴ میلیارد دلاری در سال جاری است.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی با اشاره به اینکه در بخش مبلمان، هم حجم تولید و هم میزان صادرات بسیار خوب است گفت: “در بیست سال گذشته رشد فروش خارجی مبلمان ترکیه در کل جهان بسیار برجسته بوده است. در سال ۲۰۰۰ در حدود ۱۶۰ میلیون دلار صادرات مبلمان داشتیم، در حالی که در سال ۲۰۱۹ این رقم با رشد ۶ درصدی به ۳.۵ میلیارد دلار رسیده است”.

وی همچنین افزود: “ترکیه درصدد است تا یکی از ۵ کشور برتر در بخش صادرات مبلمان شود. صنعت مبلمان یکی از ۱۰ بخش برتر صادرات ترکیه است”.

گولچ تصریح کرد: “توقف سه ماهه‌ای را در دوران کرونا شاهد بودیم. در این روند به اعضای خود تاکید کردیم که در این فرآیند، بازاریابی دیجیتال، بسیار مهم است و ارتباط با مشتریان نباید قطع شود”.

وی با اشاره به اینکه صادرات این بخش از ماه ژوئن هر ماه در حال افزایش است گفت: “در ماه سپتامبر گذشته شاهد افزایش صادرات ۱۳.۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته بودیم”.