هدف آمریکا، اسرائیل، عربستان و شرکا در تحریک ترامپ!

✍️ مدیر کانال تحلیل اجتماعی

شورای امنیت ملی کشور در اقدامی تلافی جویانه نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا و سنتکام را از جمله موارد اقدامات تروریستی آمریکا محسوب نمود.

ضمن اینکه ایستادگی در برابر زور گویی و افزون‌خواهی ترامپ امری عقلانی‌ست، اما عقلانی‌تر از آن ایستادگی در برابر تحمیل جنگ به کشور است که سالیان مدیدی‌ست رقبای منطقه و دشمنان کشور بر طبل آن می‌کوبند. ایستادگی در برابر شروع جنگ از ایستادگی در جنگ مهمتر و عاقلانه‌تر است. اسرائیل و کشورهای رقیب منطقه‌ای بسیار تلاش کرده‌اند تا آمریکا را وادار به جنگ علیه ایران کنند، چون می‌دانند که خود آن‌ها چنین امکانی را به تنهایی ندارند، زیرا یک‌بار در دوران جنگ هشت ساله (که کشور از زیر ساخت جنگی مناسب نیز برخوردار نبود آن‌را امتحان کرده‌اند و طرفی نبسته‌اند)این بار خود آمریکا را برای جنگ مهیا کرده‌اند. اگر چه ایستادن در برابر زورگویی امری عقلانیست اما همین نیز به محاسبات و استفاده از ظرفیت‌های موجود داخلی و منطقه‌ای دیپلماتیک را الزام آور خواهد نمود. اکنون بهترین موقعیتی‌ست که برای افشا و برنمودن چهرهٔ جنگ طلب ترامپ می‌توان از آن استفاده کرد. اما به محض ورود به جنگ با آمریکا در حقیقت در زمین بازی دشمن وارد شده و در بازی طراحی شدهٔ او قرار گرفته شده‌ایم. نباید در بازی طراحی شدهٔ آمریکا وارد شد. ترامپ با این اقدام خود، می‌خواهد ما را ناچار به مقابله نماید و ابزار و بهانه‌های لازم را برای جنگ و پوشش دادن خطاها و اشتباهات خود با جنگ علیه ایران مخفی نماید. او می‌خواهد قهرمان آمریکا تلقی شود. از طرفی اسرائیل و عربستان نیز از قدرت منطقه‌ای ایران هراس دارند و با جنگی که با تحریک آمریکا ایجاد می‌نمایند، اقتدار خود را می‌طلبند، که ایران مانع بزرگ آن است! شروع جنگ ایران آمریکا، ضربات سختی به آن کشور وارد خواهد کرد، اما از بین نخواهد برد. ولیکن آنچه دشمنان منطقه‌ای ایران (اسرائیل و عربستان و همکارانشان) دنبال می‌کنند چیزی کمتر از تجزیهٔ کشور نیست.
ضمن لزوم حفظ اقتدار از ابراز نظراتی که موجب اثبات نظر ترامپ در سطح بین الملل گردد، خود داری گردد. در دنیای امروز (برخلاف گذشته که رسانه‌ها و تبلیغات، مردم را فریب می‌داد)تشخیص اینکه کدام کشور ماجراجو و غیر عقلانی عمل می‌کند سخت نیست. پس باید برنامه کاری را فرا راه داشت که جنگ طلب بودن و تروریسم در عمل به ترامپ بر گردد، نه اینکه فرض او را ما اثبات کنیم!