هدف ترکیه جذب یک میلیون گردشگر چینی در سال است

نگام، بین الملل – احمد تیمورچی معاون بخش تبلیغات و توسعه وزارت فرهنک و گردشگری ترکیه که در چارچوپ دیدارهایی رسمی با مقامات چینی در پکن به سر می برد در گفتگو با خبرگزاری آناتولی اظهار داشت: انتظار داریم در سال ۲۰۱۸ در زمینه افزایش تعداد گردشگران چینی به ترکیه و میزبانی از شهروندان این کشور رکورد جدیدی را به ثبت برسانیم؛ هدف ما میزبانی از یک میلیون گردشگر چینی در سال آینده است.

وی در رابطه با میزان گردشگری بین ترکیه و چین و فعالیت‌های آمادگی برای پروژه “۲۰۱۸ سال گردشگری ترکیه در چین” گفت: با مسئولان اداره گردشگری چین دیدارهایی انجام دادیم و با استقبال گرم چینی‌ها مواجه شدیم.

وی در ادامه اظهار داشت:

چین به عنوان یکی از بازارهای بزرگ گردشگری جهان محسوب می شود. چین کشوری است که بیشترین تعداد گردشگر را به سایر کشورها داشته و این گردشگران نیز در بخش گردشگری و در حین سفر بیشترین مبلغ را نسبت به سایر گردشگران هزینه می کنند.

ترکیه خواهان گسترش صنعت گردشگری در سال ۲۰۱۸ است و در این راستا انتظار داریم که میزبان توریست‌های بیشتری از چین باشیم.

در سال‌های اخیر شاهد توسعه روابط چین و ترکیه بوده ایم. باید روابط بین این دو تمدن کهن شرق و غرب آسیا گسترش بیشتری یابد.

صنعت گردشگری کشور در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد رشد داشته است. در آن سال تعداد ۳۱۳ هزار چینی به ترکیه سفر کرده بود. امیدواریم سال آینده دست‌کم نیم میلیون توریست چینی از ترکیه بازدید کنند.

بازار چین بازار مهمی است. هدف ما در میان مدت پذیرایی از یک میلیون توریست چینی در سال است. در سال گذشته بیش از صد میلیون چینی به خارج از کشورشان سفر کرده اند.

وی با اشار به اینکه بنا بر داده ای شرکت بزرگ تور گردشگری «C-trip» توریست‌های چینی در کل جهان بیش از ۲۶۱ میلیارد دلار هزینه کرده اند و در بین هزینه کنندگان بخش توریست قرار دارند.