هذیان گویی های لجوجانه

✍️ اکبر امینی ارمکی

احمدی نژاد میخواهد روی آنتن باشد حتی به قیمت اینکه هذیان بگوید. هدف وسیله را توجیه می کند. هدف دیده شدن است. وسیله هرچه که باشد.

او این روزها به هر مستمسکی، تمسک میجوید تا خود را همواره در صدر اخبار نگه دارد. کارهای پوپولیستی و عوامفریبانه را بی وقفه پی میگیرد. نگرانیم خسته شود!

البته هدف این است که دیده شود.! مثل کودکی بی دست و پا که برای دیده شدن، فقط گریستن را بلد است. داد میزند و لج میگیرد و دهانش را تا پشت سرش باز میکند تا دیده شود.

او پس از پایان ریاست جمهوری برای آنکه از اذهان پاک نشود با ادامه دادن به کارهای پوپولیستی اش همچون گذشته سعی کرد خود را سرخطِ تیترها نگه دارد، از توئیتهایی به زبان انگلیسی و خطاب قراردادن اشخاص سیاسی ، اجتماعی و ورزشی در دنیا گرفته تا بسط نشینی و اعتراض در حرم عبدالعظیم و موضع گیری های سیاسی تا سفرهای شهری و روستایی ،تبریک به تیم بستکبال امریکایی و… و امروز اظهار نظرش در رابطه با موسیقی و حرفهایی درباره آزادی ،حق انتخاب و دوست داشتن انسانها در سراسر جهان و حتی درباره تحقق جهانی بدون اسلحه سخن به میان آورده.

آقای احمدی نژاد در این میان به گونه ای ژست گرفته، حرف می زند و می خندد که گویی از سرزمینی دیگر پا به عرصه این جهان هستی گذاشته است. گویی که چهره جدیدی ست و بی کارنامه و تازه مردم باید او را بشناسند.!

شاید تصور میکند مردم فراموش کرده اند که در زمان سیاه ریاست جمهوریش چه بر سر جامعه ما آمده است. پرسش جالبی ست اگر بپرسیم در زمان او، موسیقی، سینما و فرهنگ و… به چه حال و روزی گرفتار شده اند.!

نمونه بارز آن وزرات ارشاد ایشان است به ریاست برادر صفار هرندی و سپس برادر حسینی که با شگردهای مختلف سانسورها، ممیزی و موانع، راهِ اصحاب فرهنگ، رسانه و قلم را قیچی کردند. گویی تمام این کارها یادشان رفته است. یادش رفته با فشار های مضاعف و ایرادهای بنی اسرائیلی بسیاری از فعالیتهای قانونی آن زمان همچون خانه سینما را به تعطیلی کشاندند.

در زمان ایشان جلوی چاپ روزنامه ها و مجلات بسیاری گرفته شد و مجوز انتشار کتابهای بسیاری داده نشد و چه کتابهایی که برای چاپ مجدد لغو مجوز نشدند. در زمان ایشان بود که به همّت برادر شمقدری امتیاز بسیاری از فیلم ها لغو شد و اکران آنها به تعلیق درآمد.!

آقای احمدی‌نژاد فراموش کرده اند که در سال ۸۸ در زمان ریاست جمهوری ایشان چه بر سر خانواده های داغدار و گرفتار آمد، مردم ایران خاطرات تلخ آن روزها را هنوز فراموش نکرده اند.

آقای احمدی نژاد، مردم رفتار توحش آمیز اعوان و انصار شما با مردم بی گناه و « خس و‌خاشاک» نامیدن آنان را در میدان ولیعصر تهران فراموش نکرده اند.!

عملکرد شما و امثال شما باعث شد، شادی و امید مردم در سال ۸۸ تبدیل به یاس و ناامیدی شود و با روشهای غلط بر این مردم تاختید و آمال و آرزوهای هزاران نفر را بر باد دادید.! خانواده های بسیاری را ویران و جوانان عاشق وطن را آواره دشت کهریزک نموده و یا به کوچ اجباری کشاندید.!

هر آنچه امروز دیده می شود عمده آنها ماحصل سیاستها و عملکرد اشتباه و غلط شماست.چگونه چشمها و گوشهای خود را بسته اید و به قولها و وعده های پوشالی خود عمل نکردید. یادتان رفته هر زمان که مردم معترض شدند و شما را نقد کردند آنها را فتنه گر و اراذل اوباش نامیدید. با سرکوب و ایجاد فضای پادگانی به پرونده سازی علیه آنان روی آوردید و بسیاری از فرزندان این سرزمین از جمله دانشجویان، استادان دانشگاه، نخبگان، روشنفکران و مردم عادی را نیز به حبس و حصر کشاندید.!

آقای احمدی نژاد گفته ها بسیار است و ناگفته ها بسیارتر، امروز نمیتوانید خود را در فضای مه آلود و وضعیت دود آلودِ بوجود آمده پنهان کنید و با حرفهای صد‌ من یک غاز به کار خود ادامه دهید.

بخش بزرگی از مشکلات حالِ حاضر در کشور ادامه روند سیاستها، تصمیمات غلط و ناکارآمدی شماست…!!

عجیب است که اکنون با شنیدن صدای استاد شجریان که می‌خواند:« تفنگت را زمین بگذار» می گویی چه کسی است که استاد شجریان را نشناسد، ولی خود بهتر میدانی آن زمان که استاد شجریان به حمایت از مردم به میدان آمد، با پرونده سازی ممنوع الصدا و کارش کردید.! دوست عزیز مخاطب تفنگت را زمین بگذار، شخصِ شمائید.

آقای احمدی نژاد آیا انتظار دارید کابوسها و بی خوابی مادران داغدیده و فرزندان محبوس شده و به خاک و خون کشیده این سرزمین در زمان شما از یادمان برود.!؟

پیشنهاد می کنم به جای نشستن در جلوی دوربین و هذیان گویی و آدرس غلط دادن به مردم، به دنبال راهی باش که گذشته سیاهت را پاک کنی تا مرحم و مفری باشد برای ادامه زندگیت برادر.

One thought on “هذیان گویی های لجوجانه

  • تیر ۲۲, ۱۳۹۹ در t ۱۱:۱۹ ق٫ظ
    Permalink

    امینی جان شما با این هوشت تا الان کجا بودی؟!!!
    کدامیک از سیاستمداران تاریخ گذشته در ایران به این محبوبیت نزد ملت نه کسانیکه … بوده است؟
    شما خیلی از سیاست چیزی نمی دانی وگرنه طرح این موارد شکایت علیه احمدی نژاد را بایستی کسانی پاسخ بدهند که همواره بی پاسخ گذاشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.