هزینه‌هایی که اطلاعات سپاه بر دوش ملت نهاده ؛ هزینه های اقتصادی سرکوب ۸۸ همچنان برای اقتصاد ایران باقی است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، در حالی که مجلس اصولگرا تلاش دارد تا با اقدامات نمایشی دولت و سازمان خصوصی سازی را مقصر اصلی وضعیت مجتمع صنعتی شکرهفت تپه نشان دهد؛ تصاویر حمله به ستاد ⁧مهندس میرحسین موسوی⁩ در قیطره در سال ۸۸ نشان می‌دهد که مالک این شرکت یکی از اعضای لباس شخصی اطلاعات سپاه بوده است.

امید اسدبیگی را میشناسید؟ اگر نه؛ حتما نام شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را شنیده اید که کارگرانش گاه و بی گاه طی سالیان اخیر بخاطر عدم دریافت حقوق تحصن و اعتصاب و راهپیمایی می کنند.

امیداسدبیگی⁩ متولد سال ۱۳۶۶ متهم اصلی پرونده‌ی فساد ارزی کشور، یکی از افراد لباس شخصی حمله کننده‌به ستاد ⁧ مهندس میرحسین موسوی⁩ در قیطره در سال۸۸ بوده است. امیداسدبیگی برخلاف متهمان درجه دوم و سوم پرونده‌ی اختلاس ارزی کشور بدون لباس زندان و از خارج از زندان در جلسات دادگاه شرکت می‌کرده است.

حسن رعیت یکی دیگر از محکومان فساد اقتصادی بود که عکس هایی از او در حال سرکوب تجمعات سال ۸۸ دیده می‌شود.

حسن رعیت از حامیان اصلی بابک زنجانی بود.

در ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۴ بود که روابط عمومی سازمان خصوصی سازی خبر مزایده این شرکت را منتشر کرد و سرانجام این شرکت دولتی در بهمن ماه ۱۳۹۴ و طی یک فرآیند قانونی در سازمان خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد. با این واگذاری صاحبان جدید شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، دو شرکت زئیوس و آریاک بودند که با پیش پرداخت ۶۰ میلیارد ریال صاحب این شرکت عظیم شدند. مهرداد رستمی چگنی و امید اسدبیگی به ‌عنوان دو جوان ۲۸ ساله و ۳۱ ساله بودند که توانستند در مزایده این شرکت را خریداری کنند.

از همان زمان واگذاری شرکت کشت و صنعت هفت تپه، اعتراضات به نحوه واگذاری آغاز شد. برخی به زیان ده بودن شرکت در زمان واگذاری به دیده تردید می نگریستند و معتقد بودند این موضوع به آن دلیل مطرح شده است که خریداران، شرکت را با مبلغ کمتری خریداری کنند و برخی دیگر پیش پرداخت ۶۰ میلیارد ریال برای در اختیار گرفتن شرکتی که دارای ۲۴ هزار هکتار زمین مرغوب از قرار هر هکتار ۱۰۰ میلیون تومان می باشد را ناعادلانه می خواندند. عده ای نیز این پرسش برایشان مطرح بود که چگونه دو جوان ۲۸ ساله و ۳۱ ساله اهلیت خرید چنین شرکت بزرگی را داشته اند؟

امیر حسین مصلی در یادداشتی نوشت: اسدبیگی مدیرعامل و مالک این شرکت قدیمی است! جوانی متولد ۱۳۶۶ و متهم به فساد گسترده مالی که باعث ورشکستگی شرکت نیشکر هفت تپه شد!

اما این جوان دهه شصتی که این روزها تصاویر دادگاه رسیدگی به اتهامات فساد مالی اش منتشر می شود، با چه سابقه و پشتوانه ای توانست به عنوان بخش خصوصی در مزایده ای غیرشفاف مالک این شرکت دولتی شود؟

سال ۱۳۸۸ درست در روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری یعنی جمعه ۲۲ خرداد ماه هنگامی که مردم هنوز پای صندوق های رای گیری بودند، لباس شخصی ها به ستاد اصلی میرحسین موسوی یعنی ستاد قیطریه حمله کردند و بدون حکم قضایی اعضای سرشناس این ستاد را بازداشت کردند که برخی از آنان مانند مصطفی تاجزاده نزدیک به هشت سال را در زندان سپری کرد!

یکی از آن لباس شخصی ها امید اسدبیگی بود که در عکسی از آن واقعه جلوی تصویر برداری خبرنگاران از چهره لباس شخصی ها را گرفته است!

حمله به ستاد قیطریه مقدمه یک طرح برنامه ریزی شده علیه خواست تغییر در سیاست های دولت بود که با اعلام نتایج آن انتخابات به نفع محمود احمدی نژاد همراه شد که تبعات آن مانند بیش از یک دهه حصر خانگی کاندیداهای معترض به نتایج انتخابات کماکان ادامه دارد.


واگذاری شرکت هفت تپه با بیش از شش هزار کارگر تنها دست خوشی کوچک برای کوچکترین پازل این ماجرا بوده است!

طی چند روز اخیر رسانه های اصولگرا مانند بنگاه دروغ پراکن فارس سعی کردند برای لاپوشانی این رسوایی امید اسدبیگی را عضو ستاد میرحسین موسوی معرفی کنند! اما آرش آشور نیا عکاس عکس معروف حمله لباس شخصی ها به ستاد قیطریه شهادت داد که امید اسدبیگی مالک متهم به فساد مالی شرکت هفت تپه از جمله لباسشخصی های حمله کننده به ستاد میرحسین موسوی بوده!


و این چنین است که گذر تاریخ حقانیت را به اثبات میرساند‌.