هزینه درمان هر ۱ درصد سوختگی، بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان/ کارتن‌خواب‌ها، بیشترین مراجعان بیمارستان سوختگی

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، پیمان نجاتی، رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز، گفت که کارتن‌خواب‌ها، بیشترین مراجعان بیمارستان سوختگی اهواز را تشکیل می‌دهند.


نجاتی با بیان اینکه «کارتن‌خواب‌ها یا افراد معتاد به مواد مخدر بیشترین مراجعان بیمارستان سوختگی اهواز هستند»، افزود که در شرایط شیوع کرونا چون علائم بالینی سوختگی و کرونا شبیه است، تشخیص اینکه این بیماران علاوه بر سوختگی، مبتلا به کرونا هم هستند یا خیر، بسیار سخت است.


رییس بیمارستان سوانح و سوختگی طالقانی اهواز همچنین گفت که ایران از نظر آمار سوختگی جایگاه خوبی ندارد، سوختگی، سیزدهمین علت مرگ و میر در کشور را دارد و خوزستان نیز موارد بالای سوختگی را به خود اختصاص داده است.


نجاتی با اشاره به اینکه افراد دچار سوختگی در کشورهای در حال توسعه بیشتر شامل افراد کم‌درآمد و فقیر هستند، گفت که در ایران هر یک درصد سوختگی، ۵ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه دارد اما بیمه‌های پایه و تامین اجتماعی تا حدودی این افراد را حمایت می‌کنند و معلولیت‌ها و مشکلات دیگری مانند نیاز به جراحی پلاستیک پس از سوختگی ایجاد می‌شوند که مورد حمایت بیمه نیستند به همین دلیل درمان این بیماران ناتمام می‌ماند و مشکلات زیادی برای آنها ایجاد می‌شود.