هشتمین شب اعتراضات در ایران؛ در شادگان، ماهشهر، شاهین شهر و الیگودرز تظاهرات برگزار شد/ باردیگر به‌سوی معترضان به بی‌آبی شلیک شد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامگزارش ها حاکی است که اعتراضات به بی آبی در پنجشنبه ۳۱ تیرماه برای هشتمین شب پیاپی در برخی از شهرهای استان خوزستان ادامه داشت است. در همین حال٬ تظاهرات اعتراضی نیز در الیگودرز در استان لرستان٬ مناطقی در استان بوشهر و شاهین شهر در استان اصفهان برگزار شده است.

دامنه اعتراضات علاوه بر شهرهای خوزستان به استان‌ همجوار گسترش یافته و شامگاه پنجشنبه الیگودرز نیز شاهد تجمع اعتراضی شهروندان بود.

تصاویر ویدئویی از حضور معترضان در خیابان‌های الیگودرز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که نشان می‌دهند معترضان با آتش زدن لاستیک برخی از خیابان‌ها را مسدود کرده‌اند.

تصاویر دیگر منتشر شده از این شهر بیانگر این است که تعدادی از معترضان هدف گلوله قرار گرفته‌اند. در همین زمینه، در ویدئویی که گفته می‌شود در الیگودرز است پیکر خونین یک جوان نشان داده شده است.

تصاویر ویدئویی نیز از تجمع خانواده یکی از مجروحان اعتراضات الیگودرز در مقابل بیمارستان این شهر منتشر شده است. گزارش‌های نیز حاکی از کشته شدن یک جوان در اعتراضات الیگودرز است.

تجمعی نیز در حمایت از اعتراضات خوزستان در شاهین شهر اصفهان منتشر شده است. معترضان در این تجمع شعارهایی مانند «هیهات من الذله» سر می دادند. در شبکه‌های اجتماعی گزارش هایی در خصوص تجمع اعتراضی در برازجان و بندر گناوه در استان بوشهر منتشر شده است.

در همین روز تصاویری از مراسم خاکسپاری یکی از کشته‌شدگان اعتراضات روزهای اخیر در ایذه به نام هادی بهمنی ،۱۷ ساله، تحت تدابیر شدید امنیتی منتشر شده است.

خبرگزاری دولتی ایرنا نیز اذعان کرده است شامگاه پنجشنبه اعتراضاتی در شهرهای ماهشهر و شادگان برگزار شده است. این خبرگزاری دولتی همچنین می‌گوید نیروهای امنیتی پنجشنبه در شهرهای شادگان، ماهشهر، ایذه، دشت آزادگان و برخی مناطق اهواز «حضوری قوی» داشته‌اند.

تصاویری از تظاهرات اعتراضی در منطقه الهایی در شمال شرقی اهواز نیز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

قطعی مداوم آب و برق در ایران همزمان با گرم‌شدن هوا، موجب اعتراض‌های پراکنده‌ای در نقاط مختلف ایران شد اما در استان خوزستان از هفته گذشته اعتراضات گسترش یافت و همچنان ادامه دارد.

از زمان آغاز اعتراضات گسترده در خوزستان از هفته گذشته تاکنون، گزارش‌های غیررسمی از کشته شدن «دست‌کم پنج نفر» در این اعتراضات منتشر شده است، اما مقام‌های رسمی فقط خبرکشته‌ شدن دو جوان معترض در این اعتراض‌ها را تأیید کرده و در عین حال آن را به «اغتشاشگران» نسبت داده‌اند.