هشتمین مرد ثروتمند ایران را کرونا کشت؛ ۷۰۰ آپارتمان در تهران، ۲۰۰ آپارتمان در اصفهان تنها بخشی از ثروت این پیمانکار بود/ محسن رضایی: سرافراز بختیاری و کارآفرین سختکوش دعوت حق را لبیک گفت!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_امیرحسین ورناصری به عنوان هشتمین مرد ثروتمند ایران فردی است که توانست پیمانکاری سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ را به عنوان یکی از بزرگ ترین سدهای ایران به اتمام رساند!

سد شهید عباسپور یا سد کارون ۱ از اولین سدهای ساخته شده در خاورمیانه واقع در استان خوزستان و در ۵۰ کیلومتری شرق مسجد سلیمان، بر روی رودخانه کارون احداث شده است. بد نیست بدانید سد کارون ۱، بتونی دوقوسی می‌ باشد، ارتفاع تاج سد از پی ۱۸۸ متر وطول تاج آن نیز ۳۸۵ متر می باشد.

اما درباره امیرحسین ورناصری بد نیست بدانید او چیزی در حدود دو هزار کشنده دارد! همچنین چیزی در حدود دویست لودر، صد و پنجاه بولدوزر، پنجاه گریدر، هفتاد بیل مکانیکی و همچنین سیصد هیوندای مسافربری برای جابجایی کارگران وی در پروژه ها از دیگر دارایی های او می باشد.

وی مالک هفتصد آپارتمان مسکونی در شهر تهران، دویست آپارتمان مسکونی در شهر اصفهان، ده هزار متر ویلا در شمال نیز است! علاوه بر این او سهام دار کارخانه شیشه در همدان نیز به شمار می آید.

امیرحسین ورناصری پیمانکار سد کارون چهار (در ایذه) در استان چهارمحال و بختیاری و شهرستان لردگان بود! بد نیست بدانید این سد بر روی سرشاخه های اصلی رودخانه کارون از جمله رودخانه های ارمند و بازفت احداث شده‌ است. در حال حاضر از سد کارون چهار می‌ توان به عنوان بزرگ‌ ترین سد دو قوسی خاورمیانه نام برد…!

بد نیست بدانید بعضی از نزدیکان امیرحسین ورناصری، گردش پول وی را چیزی در حدود پنج میلیارد در روز می دادند! نکته جالب توجه اینجاست که تمام پول امیرحسین ورناصری در بانک های شهرستان مسجدسلیمان قرار داشت. او علاقه زیادی به مسافرت ندارد و بیشتر وقت خود را در شهرستان مسجدسلیمان می گذاشت.

امیرحسین ورناصری به عنوان یکی از غول های ثروتمند ایران، چیزی بیش از بیست هزار میلیارد تومان سرمایه داشت. او سرانجام در شهریور ماه سال ۱۴۰۰ شمسی به سبب ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

دکتر محسن رضایی با انتشار پیامی، درگذشت امیرحسین ورناصری را تسلیت گفت.

به گزارش تابناک خوزستان، در این پیام آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

چهره درخشان ایل سرافراز بختیاری، کارآفرین سختکوش، موفق و مردمی، مرحوم مغفور آقای امیرحسین ورناصری دعوت حق را لبیک گفت.

همه کسانی که از نزدیک آن مرحوم را می شناسند، او را به خاطر صفات نیکِ خیرخواهی، نوعدوستی، یکرنگی، تواضع و همدردی با مردم، تحسین می کنند.

فقدان این چهره خدوم و خوشنام را به خاندان محترم ورناصری، خصوصا خانواده داغدار آن مرحوم، طایفه معزز قندعلی و عموم مردم خوزستان بویژه اهالی شریف شهرستانهای اندیکا، لالی و مسجدسلیمان تسلیت عرض نموده، شادی روح آن مرحوم و تسلای خاطر بازماندگان را از خداوند متعال خواستارم.