هشت دانشگاه آلمان که تحصیل در آنها برای دانشجویان خارجی رایگان است

پایگاه خبری / تحلیلی نگامهشت دانشگاه آلمان که تحصیل در آنها برای دانشجویان خارجی رایگان است.

۱_ دانشگاه لادویگ ماکسیمیلن ( LUDWIG MAXIMILIAN ) مونیخ
این موسسه در سال ۱۴۷۲ فعالیت خود را شروع کرد . به دلیل بودجه ی هنگفتی ( بالغ بر ۱.۷ بیلیون ) که این موسسه دریافت می کند , امکان فراهم کردن شرایط تحصیل رایگان برای دانشجویان فراهم شده است . به دلیل رایگان بودن شهریه , این دانشگاه می تواند گزینه مناسبی برای دانشجویان جهانی باشد.

۲ _ دانشگاه هامبولت ( HAMBOLDT ) برلین
آیا می خواهید در دانشگاهی شروع به تحصیل کنید که علاوه بر شهریه رایگان , تا کنون توانسته بیش از ۵۰ برنده جایزه تربیت کند ؟ اگر جوابتان بله است , دانشگاه هامبولت برلین بهترین گزینه است ! دانشمندان مطرحی مانند آلبرت انیشتین در یکی از دانشکده های اینجا تحصیل می کردند ؛ دانشکده ای که به خوبی خود را در زمینه علوم طبیعی ثابت کرده است . هم چنین این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه های جهان در زمینه فرهنگ و هنر است.

۳ _ دانشگاه ماهنیم ( MANNHEIM )
این دانشگاه حدودا دانشگاهی تازه تاسیس است چرا که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است . این دانشگاه حدود ۱۲.۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است که همگی به صورت رایگان در حال تحصیل هستند . دانشجویانی که در این دانشگاه پذیرفته شده اند , می توانند در مدرسه اقتصاد , مدرسه جامعه شناسی , مدرسه تجارت , مدسه وکالت و … مشغول به تحصیل شوند.

۴ _ دانشگاه کولون ( COLOGNE)
اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاهی بزرگ هستید , بهتر است دانشگاه کولون آلمان را بررسی کنید . در حال حاضر بیش از ۴۰.۰۰۰ دانشجو را در خود جای داده است و یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود . به همین دلیل , دانشگاه رشته ها و برنامه های تحصیلی متنوعی را پیشنهاد می کند.

۵ _ دانشگاه RWTH آچن ( AACHEN )
آیا علاقه مند به تحصیل به عنوان دانشجوی جهانی در دانشگاهی هستید که عنوان بهترین دانشگاه تکنولوژی آلمان را با خود حمل می کند و دارای رشته های مهندسی , پزشکی و علوم است ؟ در صورتی که پاسخ شما بله است , باید به طور حتم در دانشگاه RTWH آچن مشغول به تحصیل شوید ! این دانشگاه در رشته های مذکور بهترین است و دارای رتبه جهانی است ! هم چنین روابط دانشگاه با سایر دانشگاه ها مانند TU DELFT و ETH ZURICH در سطح مناسبی قرار دارد . دانشجویان از سر تا سر دنیا به راحتی می توانند وارد این دانشگاه شوند.

۶ _ دانشگاه تکنولوژی مونیخ
یکی دیگر از بهترین دانشگاه های تکنولوژی در مونیخ قرار گرفته که رقیب دانشگاه RWTH آچن محسوب می شود . از سال تاسیس در سال ۱۸۶۸ تا کنون تعداد ۱۷ نفر از فارغ التحصیان این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند , که نمایانگر سطح بالای آموزش و برنامه های آموزشی این دانشگاه است . دانشجویان جهانی که به رشته های STEM علاقه مند هستند.

۷ _ دانشگاه هامبورگ ( HAMBURG )
از سال ۱۹۱۹ تا کنون , هزاران دانش پژوه توانسته اند از این دانشگاه فارغ التحصیل شوند , کسانی که توانسته اند زندگی موفقی را برای خود بنا کنند . با توجه به کمک ها و هدیه هایی که به این دانشگاه می شود که حدود ۶۰۰ یورو است , این دانشگاه هم چنان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود و دانشجویان جهانی می توانند این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند.

۸ _ دانشگاه رایگان برلین
این دانشگاه در طول دوران جنگ سرد تاسیس شده است و نمایان گر آزادی غرب برلین است که در مقابل نبود آزادی در شرق برلین ساخته شد . دانشجویان جهانی می توانند به صورت رایگان در دانشگاه تحصیل کنند!