هشدار اردوغان به حفتر: در صورت ادامه حملات، پاسخ می دهیم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامرئیس جمهور ترکیه تاکید کرد که اگر حملات نیروهای حفتر در لیبی ادامه یابد، آنکارا به آن پاسخ خواهد داد.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نشست گروه حزب عدالت و توسعه در مجلس «ملت کبیر ترکیه» در ارتباط با تحولات اخیر در لیبی و تلاش برای برقراری آتش بس بین دولت وفاق ملی و نیروهای حفتر در مذاکرات مسکو، پایتخت روسیه گفت: ما بر سر قول خودمان در این زمینه ایستاده‌ایم، اما متاسفانه حفتر کودتاگر در میز مذاکره نیز با توسل به مکر و حیله توافقنامه آتش بس را امضا نکرده و مسکو را ترک و از آن جا فرار کرد. در صورت ادامه حملات حفتر به برادران لیبیایی و دولت مشروع این کشور پاسخ مناسب را خواهیم داد.

رئیس جمهور ترکیه گفت: حفتر کودتا‌گر با شروطی که مطرح کرده قصد و چهره اصلی خود را نمایان کرد. روز یکشنبه مساله لیبی را در سطح رهبران در برلین بررسی می کنیم.

اردوغان تاکید کرد: ما در سوریه، لیبی و دریای مدیترانه به دنبال ماجراجویی نیستیم. به دنبال امپریالیسم به هیچ عنوان نیستیم. چشم هایمان با طمع به دست آوردن پول بیشتر و چاه‌های نفت نیز کور نشده است. تنها هدف ما دفاع از حقوق و آینده خودمان و برادران مان است.

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: آتش‌بس جدیدی در ادلب آغاز شده است، امیدوارم پایدار باشد. اگر لازم باشد، برای مقابله با کارشکنی رژیم (سوریه) در آتش بس ادلب مصمم هستیم 

آنکارا/ خبرگزاری آناتولی