هشدار برنامه جهانی غذا به افزایش قیمت مواد غذایی در یمن در پی شیوع کرونا

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبرنامه جهانی غذا (WFP) بازوی عملیاتی سازمان ملل متحد از افزایش قیمت مواد غذایی در یمن به علت شیوع ویروس جدید کرونا  (کووید – ۱۹) خبر داد.

به گزارش ت ر ت فارسی، برنامه جهانی غذا (WFP) بازوی عملیاتی سازمان ملل متحد از افزایش قیمت مواد غذایی در یمن به علت شیوع ویروس جدید کرونا  (کووید – ۱۹) خبر داد.

در بیانیه منتشره از سوی حساب توییتر دفتر این برنامه در یمن آمده است، به علت شیوع این ویروس قیمت مواد غذایی در یمن افزایش یافته و این وضعیت نیز زندگی بسیاری از انسانها را تحت تاثیر قرار داده است.

در این بیانیه همچنین به لزوم ادامه کمک رسانی به مردم یمن که نقشی حیاتی دارد، تاکید شد.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: شمار قربانیان در مناطق تحت کنترل حکومت به ۱۰ نفر افزایش یافته و شمار مبتلایان نیز به ۶۵ نفر رسیده است.

حوثی های تحت حمایت ایران در یمن که از مدتها پیش با بی ثباتی سیاسی دست به گریبان شده، از سپتامبر ۲۰۱۴ کنترل صنعا و برخی مناطق دیگر را تحت کنترل قرار داده و نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی نیز از مارس ۲۰۱۵ بر علیه حوثی ها از حکومت یمن حمایت میکند.

در جریان درگیری هایی که بیش از ۵ سال است در این کشور ادامه دارد، هزاران نفر کشته شدند. ابعاد بحران انسانی در یمن که در بین فقیرترین کشورهای جهان جای دارد، با شروع جنگ داخلی گسترده و خطرناک تر شده است.

سازمان ملل در زمینه نیاز مبرم بیش از ۲۲ میلیون نفر در این کشور به کمک های انسانی و محافظت هشدار میدهد. عدم دسترسی به آب آشامیدنی، تغذیه ناکافی و کمبود دارو و لوازم پزشکی زمینه ساز شیوع بیماری های واگیردار در این کشور شده است.