هشدار سازمان ملل نسبت به شیوع ویروس کرونا در اردوگاههای پناهندگان سوری

پایگاه خبری / تحلیلی نگامبرنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد اعلام کرد که ۸ میلیون غیرنظامی در سوریه با ناامنی غذایی مواجه هستند

به گزارش ت ر ت فارسی، الیزابت بایرز، سخنگوی برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (دبلیواف‌پی) طی یک نشست خبری مجازی اظهار داشت: ۸ میلیون غیرنظامی در سوریه با ناامنی غذایی مواجه هستند. ترکیه برای یک۱ میلیون انسان که از ادلب آواره شده اند، کمک‌های بشر دوستانه ارسال کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در سال ۲۰۱۹ در پی درگیری‌ها در ادلب ۹۴۰ هزار انسان آواره شده و در یک اردوگاه‌ شلوغ زندگی می‌کنند، نسبت به شیوع ویروس کرونا در این اردوگاه‌ هشدار داده و افزود: تاکنون در راستای جلوگیری از شیعه ویروس کرونا در سوریه هیچ تدابیری اتخاذ نشده است.

بایرز خاطرنشان کرد:‌ “برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد در ماه مارس برای ۱.۷ میلیون انسان کمک‌های غذایی ارسال کرد. این سازمان از طریق مناطق عملیات نظامی ترکیه کمک‌های انسانی را به نیازمندان ارسال می‌کند”.

سخنگوی برنامه جهانی غذا همچنین تاکید کرد که سازمان ملل متحد ۴۵ تریلی حامل کمک‌های انسانی از گذرگاه مرزی “جلوه گوزو” در شهرستان ریحانلی استان حتای ترکیه به ادلب ارسال کرده است.

گفتنی است ادلب از آغاز بحران سوریه قلعه مخالفان رژیم اسد بوده است. آنها کنترل مرکز ادلب را که جمعیت آن در پی آوارگی ساکنان مناطق سوریه از ۴ میلیون نفر فراتر رفته است، در مارس ۲۰۱۵ به دست گرفتند. به همین دلیل ادلب یکی از مناطقی است که همواره مورد حملات شدید رژیم اسد قرار می‌گیرد.