هشدار مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:سیلاب تا ۲۰ ساعت آینده به پلدختر خواهد رسید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رضا میرزایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، شامگاه دوشنبه پنجم اسفند ماه نسبت به ورود دوباره سیل به شهر پلدختر هشدار داد و از ساکنان این شهر و روستاهای مسیر رودخانه کشکان و رودخانه تیره خواست منازل خود را ترک و به مناطق امن پناه ببرند.

رضا میرزایی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان، شامگاه دوشنبه پنجم اسفند ماه، با اشاره به ورود موج اول سامانه بارشی به استان لرستان و شروع بارندگی‌های شدید، نسبت به وقوع سیل در پلدختر هشدار داد و گفت: «سیلاب ناشی از موج اول بارش‌های شدید شامگاه دوشنبه تا حدود ۲۰ ساعت آینده به شهر پلدختر خواهد رسید.»

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت که به همه ساکنان پل‌دختری، معمولان، چگنی و روستاهای ساحل رودخانه کشکان و ساکنان خرم‌آباد و شهر دورود و روستاهای مسیر رودخانه تیره اعلام می‌کنیم که تا پایان سیلاب‌های احتمالی منازل خود را ترک و به مناطق امن پناه ببرند.

او گفت که بارندگی‌های نسبتا شدید از ساعت ۹ شب دوشنبه در شهرستان خرم‌آباد و بخش‌های علیای حوضه آبریز رودخانه کشکان آغاز شده و تا پایان روز سه‌شنبه رواناب‌های ناشی از آن به‌صورت سیلاب به پل‌دختر می‌رسد.

میرزایی گفت که در حال حاضر همه دستگاه‌های اجرایی به دستور استاندار لرستان در نقاط آسیب‌پذیر حوزه شهرستان‌های خرم‌آباد، چگنی، پل‌دختر، دورود و سایر نقاط استان لرستان در آماده‌باش کامل به سر می‌برند.

شهرهای پلدختر، معمولان و خرم‌آباد در نخستین روزهای فروردین ماه سال‌جاری با سیلی ویرانگر مواجه شده بودند که خسارات بسیار گسترده‌ای به این شهرها، منازل مسکونی و زیرساخت‌های منطقه وارد کرد.