هلال احمر: واکسن‌های بارگیری شده به ونزوئلا برای ایران نبود/ ایران تنها مقصدی برای ترانزیت بوده است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_در پی انتشار ویدیوی از بارگیری واکسن کرونا از فرودگاه امام خمینی به مقصد ونزوئلا، سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت که این واکسن‌ها برای ایران نبوده است.

در ویدیوی یاد شده محموله‌های واکسن سینوفارم چینی نشان داده می‌‌شود که در تاریخ ۲۰ مرداد از فرودگاه امام خمینی به مقصد ونزوئلا بارگیری می‌شود.

محمد حسن قوسیان، سخنگوی جمعیت هلال احمر در این رابطه روز شنبه گفت: «این نوعی ترانزیت باری است و این محموله از چین منتقل شده به ایران و از فرودگاه امام خمینی به ونزوئلا ارسال شده است و ربطی به ایران ندارد.»

همزمان معاون فنی گمرک ایران نیز گفته است مبداء این کالای ترانزیتی، چین و مقصد آن کاراکاس ونزوئلا بوده و در ایران فقط هواپیما عوض کرده و ترانشیپمنت (انتقال غیرمستقیم از یک هواپیما به یک هواپیمای دیگر) شده است.

مهرداد ارونقی گفته است به دلیل اینکه تا پرواز بعدی شرایط دمایی تغییر نکند، کالا در سردخانه نگهداری می‌شود و برای این منظور جایی که فیلم گرفته شده محوطه حوزه ۲ است.

پیش از این نیز گزارش‌هایی درباره صادرات واکسن برکت به لبنان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود ولی مقامات وزارت بهداشت ایران این خبر را تکذیب کردند.