همخوانی جنجالی کویتی ‌پور مداح معروف با دختر ۱۳ساله / توضیحات کویتی پور درباره همخوانی خبرساز + ویدئو

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _  غلام کویتی ‌پور مداح معروف اهل بیت است که با مداحی های ماندگارش در یادها مانده است. طی روزهای گذشته ویدئویی از این مداح انقلابی منتشر شد که در آن نشان می دهد با یک دختر ۱۳ساله همخوانی می کند. در پرشین وی ویدئو همخوانی مداح معروف را ببینید

همخوانی کویتی ‌پور مداح با دختر

بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی در توئیتر خود نوشت: این همخوانی جالب غلام کویتی‌پور، مداح قدیمی و پرخاطره با پریچهر ، دختر ۱۳ ساله خوش صدا و خواننده که بمناسبت روزدختر منتشر شده است.

بعد از همخوانی جنجالی همایون شجریان با خواننده زن لبنانی، این دومین همخوانی خبرساز این هفته است. موسیقی زنان سالهاست که در ایران ممنوع است.

ویدئوی همخوانی مداح معروف با یک دختر

بد نیست درباره غلام کویتی پور بیشتر بدانید

کویتی‌پور از حماسه خوانان معروف در زمان جنگ ایران و عراق بود. از نوحه‌های معروف آن زمان می‌توان به «غریبانه»، «چنگ دل» و «دل پریشانم» اشاره کرد. همچنین وی به مناسبت آزادسازی خرمشهر نوحه حماسی معروف «ممد نبودی ببینی» را به یاد شهید محمد جهان آرا خواند که یکی از ماندنی ترین ملودی های موسیقی جنگ لقب گرفت و آهنگسازان بسیاری با تاسی به این قطعه برای جنگ موسیقی نوشتند. این ملودی از جمله ملودی های قدیمی این منطقه به شمار می رود.

کویتی ‌پور مداح معروف

کویتی پور درباره این ملودی و تاثیراتی که از حماسه خوانان و و خنیاگران و نوحه خوانان گذشته گرفته است در گفت وگویی با روزنامه جام جم گفته است:«در همان ۴ یا ۵ ملودی هم بیشتر از کارهای دو نفر به نام‌های سعید منش و بخشو الهام و تاثیر گرفتم. دو سبک بود که قبل از انقلاب و در ایام محرم، در نوجوانی هر وقت می‌شنیدم تاثیر عجیبی روی من می‌گذاشت و همراه با یک احساس عشق و غم و اندوه غریبی بود. خواننده یکی از این سبک‌ها سعید منش بود که با صفای دل می‌خواند و عجیب لذت بخش بود. «مران یک دم ساربان/ اشتر ناقه زینب مانده اندر گل…»

توضیحات کویتی‌پور درباره همخوانی خبرساز

غلام کویتی‌پور؛ مداح قدیمی درباره حاشیه همخوانی با دختر ۱۳ساله به مناسبت روز دختر توضیحاتی ارائه کرد.