همه چی زیر استکبار جهانیه

 

 

✍️ مهین دخت ایرانی

 

استکبار جهانی از ۴۰ سال پیش اتهام‌هایی را طرح می‌کند مبنی بر این‌که مردم ایران کتاب‌خوان و اهل مطالعه نیستند و سال‌ها این ادعا را مطرح کرده‌اند که میانگین سرانه‌ مطالعه در ایران روزانه دو دقیقه برای هر شهروند ایرانی است. در حالی‌که این ادعا اصلا صحت ندارد. آن‌ها همواره به دنبال این هستند که با طرح چنین مباحثی، به جامعه‌ ایرانی توهین کرده و آن را تحقیر کنند.

تا همین چند لحظه‌ی پیش و قبل از این‌که این خبر را بخوانم، فکر می‌کردم استکبار جهانی فقط به نفت ما چشم دارد و چوب لای چرخ پیشرفت‌های صنعتی و علمی ما می‌گذارد. حالا تو نگو این استعمار پیر و استکبار بی پیر حتا چشم ندارند ببینند ما کتاب می‌خوانیم!

واقعا آن‌هایی که با استکبار آن هم استکبار جهانی همراه می‌شوند و به آمار نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اعتماد نمی‌کنند، باید در مقابل ملت پاسخ‌گو باشند. برخی می‌گویند نباید کسی را که به آمار یک سازمان یا نهاد شک می‌کند، هم‌دست استکبار بدانیم، ولی آن‌ها از توطئه‌های استکبار جهانی بی‌خبرند. آن‌ها دوست ندارند مردم دنیا بفهمند ما ایرانی‌ها زیاد کتاب می‌خوانیم، بلکه دوست دارند ما را کتاب‌نخوان جلوه دهند، در حالی که بنا بر آمار، ما روزانه ۷۰ دقیقه مطالعه می‌کنیم. حتا شاید بیش‌تر از ۷۰ دقیقه.

حالا ممکن است شما بگویید من دو دقیقه هم در طول روز مطالعه نمی‌کنم و بسیاری را می‌شناسم که در طول سال هرگز مطالعه نمی‌کنند! اگر نظرتان این است، بدانید و آگاه باشید که هم‌دست و هم‌پالگی استکبار جهانی هستید!

البته الآن کم‌کم دارم متوجه می‌شوم که استکبار برای آن‌که به ما توهین کند، هر کاری می‌کند. مثلا همین چند وقت پیش که پل کن فروریخت، فکر می‌کنید زیر سر چه کسی بود؟

همین گران شدن برنج در روزهای اخیر باخت تیم ایران در مقابل چن از خدا بی‌خبر یا حتا خشک‌ شدن دریاچه‌ی ارومیه همه و همه زیر سر استکبار جهانی است!

من حتا الآن به ترکیدن گیربکس ماشینم هم مشکوکم، یادم هست وقتی که گیربکس ماشینم ترکید، داشتم به سمت منزل یکی از دوستانم میرفتم تا در همین مورد با هم به بحث و مناظره بنشینیم و حالا شاید بعد از آن یک دست تخته هم بازی کردیم اما استکبار جهانی نمی‌خواهد این اجازه را به نویسندگان بدهد تا لحظه ای حالشان خوب باشد.

آنها حتی با تمام مدیران سازمان‌ها خبرگزاری ها روزنامه ها و انتشاراتی ها دوست شده اند و با پرداخت رشوه حتی نمی‌گذارند نویسندگان این ممکلت قرارداد امضا کنند و پول بگیرند و با نوشتن چنین مطالبی توی دهن استکبار بزنند! هرجا که هستید، مواظب توطئه‌های استکبار باشید. اما لطفا اعتماد بنفس خود را حفظ کنید زیرا اینجا بهترین جای دنیاست و ما مطالعه کن ترین مطالعه کنندگان هستیم.

به حرفهای اون استکبار جهانی لخت و پتی هم توجه نکنید و ولش کنید آنها طرفدار شاه هستن. ما تا آخرین قطره خون خود در برابر این توهین ها و تحقیر ها ایستادگی میکنیم و نمی‌گذاریم هر کس هر چه دلش خواست به ما بگوید.

خب آخه استکبار روانی جهانی شما خرداد ماه تشریف بیاور ایران در هر خانه ای را که بزنی یک یا چند نوجوان و جوان نشسته و دارد کتاب یا جزوه می‌خواند. بعد از آن هم کور که نیستی چشمهای کورت را باز نما و در فضای مجازی یک چرخی بزن و کامنتها را بخوان.

ببین کامنتی با این مضمون چقدر لایک خورده است. (

کیا اومدن مثل من کامنتها رو بخونن؟ لایک ُکنن)،

و خودت مشاهده کن چند نفر آمده بودند صرفا جهت مطالعه.

پس ننگ یه نیرنگ تان.