همکاری سپاه با طالبان در هاله‌ای از ابهام‌؛ طالبان، برادر فرمانده گروه مسلح مخالف جمهوری اسلامی را ترور کرد

پایگاه خبری / تحلیلی نگام_پایگاه خبری رصد بلوچستان از کشته شدن عمیر نارویی برادر فرمانده «جیش العدل» به دست نیروهای طالبان در افغانستان خبر داده است.

جیش‌العدل یک گروه سنی مسلح و مخالف جمهوری اسلامی است و در سال‌های گذشته اخبار درگیری این گروه با نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بارها از رسانه ‌ها منتشر شده است.

رصد بلوچستان نوشته است که عیمر نارویی روز ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۰، به همراه چند تن از نیروهای خود جهت مذاکره با طالبان به منطقه «دک» رفته بوده که با تیراندازی نیروهای طالبان کشته شد.

گفته شده که برادر فرمانده جیش‌العدل برای مذاکره درباره آزادی ۵ عضو این گروه که در اسارت طالبان بودند به دیدار آن‌ها رفته بود.

به نوشته رصد بلوچستان، عمیر نارویی به محض ورود به دفتر مقر طالبان هدف تیراندازی قرار می‌گیرد؛ همچنین در این درگیری یکی دیگر از نیروهای جیش العدل به نام «طاهر شاهوزهی» نیز کشته و یک عضو دیگر این گروه زخمی شده است.

گروه‌ طالبان در هفته‌های گذشته و پس از خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان دست به حملات گسترده‌ای در این کشور زده و در آخرین تحول توانسته است شهر شبرغان مرکز ولایت جوزان را تصرف کند.

گزارش‌های غیر رسمی از همکاری گسترده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گروه طالبان حکایت دارند و رسانه‌های وابسته به جمهوری اسلامی نیز از پیشروی‌های طالبان استقبال کرده‌اند.