همکاری چهارجانبه ترکیه، آذربایجان، روسیه و ایران در زمینه فن‌آوری اطلاعات

 

 

نگام ، بین الملل _ وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه گفت که آنکارا، آذربایجان، روسیه و ایران در راستای تسهیل امکانات و ارائه فرصت همکاری به سازمان های بخش دولتی و خصوصی در زمینه فن آوری اطلاعات٬ در باره یک سرمایه گذاری مشترک توافق کرده اند.

 

به گزارش آناتولی محمت جاهد تورحان، وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه در حاشیه مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، نوآوری و فن آوری (BAKUTEL 2018) در شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان گفت: ترکیه، آذربایجان، روسیه و ایران در راستای تسهیل امکانات و ارائه فرصت همکاری به سازمان های بخش دولتی و خصوصی در زمینه فن آوری اطلاعات٬ در باره یک سرمایه گذاری مشترک توافق کرده اند.

وی در ادامه گفت: «باید مسیر بخش ارائه خدمات در زمینه فن آوری اطلاعات در منطقه هموار تر شود. در حال حاضر جلسه اولیه را به عنوان نمایندگان چهار کشور تشکیل داده ایم، در صورت مشخص شدن جزئیات این توافق متن آن آماده خواهد شد».

وی سپس در چارچوب این نمایشگاه با وزرای آذربایجان٬ ایران و روسیه در یک نشست چهار جانبه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت. در این نشست موضوعاتی همچون؛ شرکت های جدید، سرویس های ماهواره ای، امنیت سایبری، ایمیل و شبکه های فیبر نوری مورد بحث قرار گرفت.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه به همراه رامین قلی زاده، وزیر ارتباطات و فن آوری های آذربایجان از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی مخابرات، نوآوری و فن آوری بازدید به عمل آورد.