“هنوز بی رحم و مرکب”

پایگاه خبری / تحلیلی نگامتعداد مبتلایان به ۷۷ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده است

شمار قربانیان کووید-۱۹ در چین به ۲ هزار و ۵۹۴ نفر رسید.

کمیسیون ملی بهداشت چین طی بیانیه‌ای اعلام کرد طی ۲۴ ساعت گذشته در سطح کشور ۱۵۰ نفر به دلیل بیماری ناشی از آلودگی به این ویروس جان خود را از دست داده، ۴۰۹ مورد جدید آلودگی شناسایی شده است.

به این ترتیب شمار کل قربانیان ویروس جدید کرونا در این کشور با احتساب ۲ مورد در منطقه اداری ویژه هنگ کنگ به ۲ هزار و ۵۹۴ نفر رسیده، تعداد مبتلایان نیز به ۷۷ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده است.

شی جین‌پینگ رئیس حمهور چین، اپیدمی کووید-۱۹ که برای اولین بار در شهر وخان ایالت هوبئی مشاهده شد را به شکل “هنوز بی رحم و مرکب” توصیف کرد.

شی با دعوت از مسئولین برای “مقابله جدی با شیوع ویروس” از این همه‌گیری به عنوان یک “بحران و امتحان بزرگ” یاد کرده و گفت: این بیماری از لحاظ سرعت شیوع و سختی پیشگیری و کنترل بزرگترین مشکل در بخش بهداشتی از سال ۱۹۴۹ یعنی سال آغاز حکومت حزب کمونیست تا کنون است.

از سوی دیگر برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا با هدف سهیم شدن در امر مقابله با نسل جدید ویروس کورنا، به چین ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده فرستاده است.

سازمان بهداشت جهانی به علت گسترش سریع این ویروس که برای اولین بار در تاریخ ۱۲ دسامبر در شهر ووهان واقع در ایالت هوبئی چین مشاهده شد اعلان وضعیت اضطرار کرده بود.