واردات میز تلویزیون و صندلی با ارز داروهای اضطراری بیماران صعب‌العلاج

پایگاه خبری / تحلیلی نگامدر حالیکه وفاداران به رژیم، علت نبود داروهای بیماران خاص را تحریم های آمریکا می دانند، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در یک برنامه تلویزیونی برای نخستین بار گفت وزارت بهداشت با ارزی که برای داروهای اضطراری بیماران صعب العلاج تعلق گرفته، میز تلویزیون وصندلی وارد کرده بود!

علی مویدی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، از نزدیکان باقر قالیباف، با حضور در برنامه تلویزیونی دستخط به تشریح اقدامات این ستاد در سالهای اخیر پرداخت.

وی در خصوص نبود داروهای اضطراری و بیماران صعب العلاج گفت: یکی از وزارتخانه هایی که آن زمان گزارش آن را به مراجع ذیربط و دستگاه نظارتی دادیم، وزارت بهداشت بود که بخشی از ارزهایی که گرفته بود باید به داروهای اضطراری مورد نیاز بیماران صعب العلاج اختصاص می‌دادند، متاسفانه به واردات میز تلویزیون و صندلی اختصاص یافت. اولاً گزارش آن را هم به دولت و هم به وزیر وقت دادیم و هم اینکه به دستگاه های نظارتی دادیم و محکم ایستادیم و پرونده به سرانجام رسید.

مویدی در ادامه با اشاره به مافیای دارو گفت: مافیایی که در دارو داریم در هیچ حوزه دیگری نداریم. در جلسه ای که خدمت آقای نمکی بودیم همین موضوع را تائید کردند و بارها این را اظهار کردند. تا بحث سامانه ها در وزارت بهداشت ۱۰۰ درصد عملیاتی نکنیم، این خلاها و رانت‌ها به اهدافش می رسد و سودجویی خودشان را دارند…برخی داروها خارج از شبکه توزیع است و به صورت بازار آزاد به فروش می رسد. به صورت قاچاق نیست که از کشور خارج شود یا در داخل به صورت قاچاق به فروش برسد. این سامانه ها آماده است و امکانات فراهم و طراحی شده و مستقر شده است. متاسفانه در نهایی کردن آن شاید تعارض منافع باعث شده است عملیاتی نشود.

✍️ دیدگاه شما 🙏