واعظی: راه مذاکره را نبسته‌ایم؛ در قالب ۱+۵ مذاکره می‌کنیم / اول باید خاطر ما از برداشتن تحریم جمع شود

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، رییس دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه هیچ وقت راه مذاکره را نبسته‌ایم و باید با کشورهای مختلف کار کرد، گفت: چون این فرد (ترامپ) را قابل اعتماد نمی دانیم، اول باید خاطر ما از برداشتن تحریم جمع شود و در قالب ۱+۵ می‌توانیم مذاکره کنیم.

به گزارش ایرنا، رییس دفتر ریاست جمهوری با بیان اینکه هیچ وقت راه مذاکره را نبسته‌ایم و باید با کشورهای مختلف کار کرد، گفت: چون این فرد (ترامپ) را قابل اعتماد نمی دانیم، اول باید خاطر ما از برداشتن تحریم جمع شود و در قالب ۱+۵ می‌توانیم مذاکره کنیم.

محمود واعظی شامگاه جمعه در جمع بازرگانان و فعالان اقتصادی استان گلستان در گرگان اظهار داشت: در دنیای امروز کشوری نیست که تمام مسایل را (خود) حل و فصل کند و باید با همه کشورها کار کنیم، من آینده ایران را روشن می‌بینم و از گردنه ایجاد شده از سوی دشمنان عبور خواهیم کرد.

وی گفت: در کنار مقاومت برابر دشمنی‌ و فشار اقتصادی آمریکا درهای مذاکره را نبسته‌ و آمادگی داریم در شرایط برابر و عادلانه با گفت‌وگو مشکلات را حل کنیم و تردیدی نداریم که از این مرحله سخت عبور خواهیم کرد.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری افزود: شرایط امروز کشور با وجود اعمال تحریم‌های همه جانبه به مراتب بهتر از سال گذشته است و این نشان می‌دهد که مسیر انتخاب شده از سوی نظام و حرکت به سوی خودکفایی و افزایش و رونق تولید در کنار مقاومت ملی، انتخاب درستی بوده که این راه همچنان ادامه دارد.

وی به وضعیت بازار کشور اشاره کرد و گفت: سال گذشته تصور ایجاد یک تحریم کوچک علیه کشور بازار را به هم می‌ریخت اما در شرایط کنونی و با وجود تصویب گسترده ترین تحریم ها، بازار کالا و ارز از ثبات برخوردار است.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: جنگ اقتصادی به راه افتاده علیه کشور فقط مختص دولت نیست و راه برون رفت همکاری، همفکری و اتحاد مردم، دولت و تولیدکنندگان است.

واعظی ادامه داد: تحریم و فشار اقتصادی موجب وارد کردن سختی و فشار بر تجار، مردم و دولت شد اما نباید اجازه دهیم این شرایط آمریکا را به هدفش برای زمین گیر کردن جمهوری اسلامی برساند.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری اظهار کرد: تصمیم رهبری، دولت و مردم در برابر این تحریم مقاومت و پشتیبانی از یکدیگر است تا دشمن به اشتباه خود در اتخاد تصمیم اشتباهش پی برده و از راه در پیش گرفته بازگردد.

واعظی بیان داشت: آمریکا در ابتدای تحریم و فشار حداکثری علیه ایران ۱۲ پیش شرط برای مذاکره گذاشت اما اکنون که از اقدامات خود نتیجه نگرفته بدون هیچ پیش شرطی خواستار مذاکره است.

در این نشست جمعی از فعالان اقتصادی استان گلستان خواسته‌های خود را در حوزه های تسهیلات و حمایت در راه اندازی طرح های اقتصادی، حمایت از صنعت فرش دستباف، بیمه بافندگان، رفع مشکل صادرات گاز از مرز اینچه برون و حمایت از تولید نهال الونیا برای توسعه زراعت چوب در استان مطرح کردند.

شهر کوچک اینچه برون در استان گلستان دارای پایانه، بازارچه مرزی، گمرک و راه آهن بین المللی است و اخیرا با مصوبه دولت و مجلس به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شد.

استان گلستان بیش از ۸۰۰ تاجر بین المللی و عضو رسمی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی دارد.

1 دیدگاه برای «واعظی: راه مذاکره را نبسته‌ایم؛ در قالب ۱+۵ مذاکره می‌کنیم / اول باید خاطر ما از برداشتن تحریم جمع شود»

 • بهمن ۲۱, ۱۳۹۸ در t ۲:۳۸ ق٫ظ
  Permalink

  what are these criminals doing in Syria under the cover up ? They are killing women and kids, destroying all Syria, and occupying lands of Syrian people. Western countries should come to know what these animals are doing there. It is not about ISIS, has never been. It is Russian invasion and
  expansionism to where ever they can
  نشست‌های دکتر شاپور بختیار با شورای امنیت ملی در سال ۵۷
  mihantv.com
  در زمان بهار عربی فقط مردم سوریه در خیابانها بودند ، مثل همین عراق و لبنان و ایران و الجزایر و لیبی و سودان و ونزوئا و بولیوی . اما اسد و روسیه و ملاها چه کردند ؟ به روی مردم اتش گشودند . جسد ها را نمی دادند تا پول فشگ بگیرند . پسر ۱۳ ساله را کشتند ، شومبول او را بریدند در دهانش گذاشتند ( نه داعش بود ، نه ترکیه بود ، نه امریکا ، نه عربستان ، … ترکیه ان موقع با اسد روابط خیلی دوستانه داشت . به او نصیحت کرد که خویشتن دار باشد . اما اسد و روسیه و قاسم برنامه سرکوب شدید داشتند ، چون می دانستند که مثل لیبی و مصر و تونس و یمن و … اسد نمی تواند بماند) ، به این اکتفا نکردند ، مثل نیروهای سرکوب ملاها و روسیه و کره شمالی و قذافی ، پدر و عموی ان شهید را اوردند تلویزیون اسد ، از اسد و رژیم او عذرخواهی کردند ! و با پرداخ پول فشنگ جسد ان پسر بچه را که او هم پسر کسی بود ، مادری داغدار داشت ، مثل همین مادران پارک لاله و یا مادران پلازا دو مایو ارژانتین ، از رژیم خونخوار روسی اسد پس گرفتند . اصلا مسئله گوادلوپ و کارتر و لیبرال دموکراسی و ناتو هم نبود . جای هیچ توجیهی ندارد که کسی به هر دلیلی جنایات اسد به رهبری و حمایت پوتین و همکاری ملاهای روسی را زیر لحاف مبارزه با داعش و امریکا و اسرائیل و …. بخواهد ماله کشی و پنهان کند . انچه که روسیه و ملاهای روسی و اسد زنجیری روس در سوریه علیه مردم و کودکان و زنان انجام میدهند ، جز جنایت چیز دیگری نیست . چرا در عراق و لبنان این بازیها نیست ؟
  کاملا واضح است که جنگ جنایت کارانه در سوریه ، صرفا بر اساس امپریالیسم روسیه و تجاوز پوتین به ان کشور صورت گرفته ، داعش را روسیه وا سد و ملاها ساختند و وارد معادله روسی در سوریه کردند تا غرب را بفریبند و وحشیانه ترین کشتار دسته جمعی و ویرانی و شیمیایی کردن کودکان و زنان و دزدی خانه های مردم متواری را به غرب بقبولانند . تا انها سکوت کنند ، روسیه بدترین جنایات ( بدتر از داعش) را در انجا مرتکب شد . سوریه کشور نیست ، اسد هیچ کاره است ، روسیه انجا را جنده خانه روس ها کرده و به ملت سوریه تجاوز میکند . از ملاهای ابله به عنوان لشگر سیاهی استفاده کرده و الآن دنبال خوشه چینی است ، چون اعراب می خواهند هزار میلیارد دلار انجا هزینه کنند ! کشتار در سوریه از جنس کشتارهای وحشیانه کامبوج و اوکراین و چین و کره شمالی است . یعنی کشتارهای کمونیستی . اسد و پوتین و خامنه ای باید به سزای قاسم سلیمانی برسند
  مارکسیست های روسی جنایات ضد بشری روسیه ، سوریه ، ملاها در سوریه را پیشروی نیروهای اسد ! مینامند

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.