وال‌استریت ژورنال: پهپاد‌های ترکیه مناطق درگیری و ژئوپلیتیک را از نو شکل می‌دهد

پایگاه خبری / تحلیلی نگامروزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال تاکید کرد که پهپاد‌های کم‌هزینه ترکیه مناطق درگیری و ژئوپلیتیک را از نو شکل می‌دهد.

روزنامه «وال‌استریت ژورنال» آمریکا طی گزارشی اعلام کرد که پهپاد‌های کم‌هزینه تولید شده در ترکیه «تغییر دهنده بازی» در جنگ‌های در سوریه، لیبی و آذربایجان است.

به گزارش آناتولی در این گزارش که با عنوان «پهپاد‌های کم‌هزینه ترکیه مناطق درگیری و ژئوپلیتیک را از نو شکل می‌دهد» منتشر شد، با اشاره به اینکه ارتش‌های کوچک در سراسر جهان برای مقابله با دشمن‌های تمام عیار خود رو به ابزارهای حمله کم‌هزینه کرده‌اند، آمده است: این تاکتیک جدید جنگی، توازن در استراتژی میان ترکیه و روسیه را تغییر داد.

در گزارش فوق همچنین تاکید شد: فنآوری دیجیتال کم‌هزینه تولیدی ترکیه، تانک‌ها، خودروهای زرهی دیگر و سامانه‌های دفاع در جنگ‌های سوریه، لیبی و آذربایجان که روسیه حمایت آنها را برعهده دارد، نابود کرد.

همچنین در ادامه خبر تاکید شد: این پهپاد‌ها به آینده‌ای اشاره می‌کند که حد اقل به اندازه ابزارهای جنگی با فنآوری بالا و پرهزینه، تاثیر‌گذار و کم‌هزینه باشد.

این روزنامه همچنین درباره ویژگی‌های پهپادهای تولیدی ترکیه نوشت: این پهپاد‌ها با ماندن ۲۴ ساعت در هوا قادر به پیدا کردن سوتی‌ها در سامانه‌های پدافند هوایی است. در عین حال به هدف‌گیری جنگده‌ها کمک و موشک هم پرتاب می‌کنند.

در این گزارش همچنین آمده است: آخرین مدل پهپاد‌های ساخت ترکیه سال گذشته تولید شده و نام آن نیز «بایراکتار TB2» است.

گفتنی است پهپاد مدل «بایراکتار TB2» ساخت ترکیه با برد ارتباطی ۱۵۰ کیلومتر و ارتفاع پرواز ۲۴ هزار پا، می‌تواند ۲۷ ساعت در هوا بماند. این پهپاد می‌تواند پروازهای شناسایی، نظارت و دریافت اطلاعاتی انجام دهد.

همچنین قابلیت آن را دارد که تصویر دریافتی را بدون تاخیر به مراکز عملیاتی، حمل مهمات و حمله به اهداف با مهمات خاص خود منتقل کند.