واکنشها به سخنان هتاکانه روحانی بی ادب در شبکه چهار سیما

روحانی هتاک به رئیس‌جمهور کیست؟
احمد جهان‌بزرگی که شب گذشته در برنامه زنده به رئیس‌جمهور کشور، توهین کرد، یک اندیشمند و پژوهشگر و چهره حوزوی نیست.
او معاون وزیر اطلاعات در دولت احمدی‌نژاد بود که بعدها چهره واقعی خود را با پیوستن به جماعت پایداری عیان کرد.

از کوزه همان تراود که در اوست!

واکنش وزرای روحانی به توهین به رییس جمهور در تلویزیون : رییس صداسیما عذرخواهی نکند و بخواهد در جلسات هیات دولت بیاید، ما نمی‌آییم

محمد مهاجری : امشب شنیدم چند تن از وزیران به دفتر رئیس جمهور اعلام کرده اند اگر رئیس صداوسیما بدون عذرخواهی از رئیس جمهور به خاطر پخش اظهارات موهن علیه حسن روحانی بخواهد در جلسه هیات دولت شرکت کند، آنها از حضور در جلسه امتناع خواهند کرد.

کاش معممین، ادب داشته باشند و اخلاق
محمد مهاجری
سالها پیش در ایام حج، مرحوم آیت الله مشکینی می گفت قدیمها همه استادان حوزه، قبل از شروع درس اصلی، چندجمله ای اخلاق می گفتند و دل و ذهن طلبه را متوجه مکارم اخلاقی می کردند. بعلاوه،قدیمها استادانی بودند که فقط اخلاق تدریس می کردند و بهره شان به طلاب می رسید. از وقتی این دو عادت ترک شد، طلبه های ما هم بی اخلاق شدند.
انتقاد از مسئولان و رئیس جمهور حق همه است، اما وقتی کسی لباس پیامبر را – چه حق و چه ناحق- پوشیده اجازه ندارد بی تربیتی کند.هرچند درمتمایلین به تندروهای پایداریچی، اخلاقمداری، گوهر نایاب است.

چقدر دلم تنگ شده است برای آخوندهایی که وقتی می دیدیم شان، انگار یک پیامبر(ص)کوچک شده بودند. حیف که در جمهوری اسلامی باید با چراغ دنبال آنها بگردیم و حیف تر که افسرده و غصه دار، خیلی خیلی خیلی کم پیدا می کنیم شان.

چون خود همه عیبی، چه کنی عیب کسان فاش!
فرد معممی به نام احمد جهان بزرگی، عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در اظهاراتی به حسن‌روحانی انتقاداتی وارد کرد که لحن گفتارش سبب شد همه جریانات طرفدار و منتقد روحانی به نوع و لحن گفتار این فرد اعتراض کنند.
در اینکه عملکرد و رویکرد روحانی و یارانش هیچ جای دفاعی ندارد و انتقادات فراوانی به او وارد است شکی نیست ولی اینکه فردی معمم با این ظاهر و گفتار به او هجمه داشته باشد نه تنها وارد نمی‌شود بلکه در نتیجه مظلوم‌گرایی روحانی را نیز در پی‌دارد.
از طرفی در عنوان این فرد معمم :”عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی”آمده است! ولی ادبیات و رفتار این فرد چندان شباهتی به اصول علم، پژوهش، فرهنگ و اسلام ندارد!

کاش اگر قرار است افرادی به عنوان منتقد و حتا معترض به هر جریان یا فردی زبان بگشایند خود آن‌ها دست‌کم عیوب خود را نمایان نکنند تا این موضع‌ها دلنشین باشد نه اینکه سبب تهوع جامعه شود.

اتهام منقل نشینی به رییس جمهور و یک سوأل!
این آقا دیشب در تلویزیون رییس جمهور را متهم به منقل‌نشینی کرده؛ گرچه حامی قداست‌زدایی از همه‌ی افراد و مسیٔولین گذشته و فعلی و آینده هستم ، اما اولاً با توهین و تهمتی چنین شرم‌آور مخالفم.
ثانیاً: انصافاً نشانه‌های منقل نشینی در رییس جمهور است یا این بنده خدا؟!
مصطفی فقیهی
حمله یک روحانی به رئیس جمهور: شاید رئیس جمهور «پای منقل» نشسته‌!
احمد جهان‌بزرگی عضو هیات‌علمی پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی در شبکه چهار سیما: جمهوری اسلامی به علتِ «مَنقَلی» (تریاک یا هروئین؟ ) بودن حسن روحانی و وزرای شیر خر خورده در داخل و خارج زیر سئوال رفته است!
احمد جهان‌بزرگی عضو هیات‌علمی پژوهشگاه فرهنگ واندیشه اسلامی در مناظره شبکه چهار در اظهاراتی بی‌سابقه گفت:
مسئولی که در خانه نشسته و شاید پای منقل هم باشد،جایی سر نمی‌زند و وزرایش نمیتوانند با او تماس بگیرند،این مسئوله؟

مسئولین جمهوری اسلامی خیلی خیانت کردند و در بچگی شیر خر خوردند! شاید رئیس جمهور «پای منقل» نشسته‌!

گاهی برخی از «نابِخردان روزگار»، خواسته یا ناخواسته «آموزگار دیگران» می‌شوند.
به گونه‌ای که با «گفتار گزاف»، «نوشتار ناصواب» و یا «رفتار ناروا»ی خویش به دیگران، «فعل، یا تَرک فعلی» را می‌آموزانند!
و من چند روزی‌ است، پس از شنیدن «سخنان سخیف» یکی از معمّمین اقتدارگرا خطاب به رییس‌جمهور، آموختم که چگونه در «جُویش» و «گویش» یک سخن، آن هم نسبت به منتخب یک ملّت، از «مدار ادب»، خارج، از «مسیر انصاف»، کج و از «طریق تقوا»، کژ نشوم.
آری ؛
من همچو «لقمان‌»، تا همیشه‌ی عمر وامدار آن معمّم «خالی از خِرد» و «عاری از ادب» و آن وکیل «به دور از خَلق» و «بدون خُلق» هستم!
چرا که با «کلام کال» خویش به ماناترین شکل ممکن به من آموخت، چگونه بی‌ادبی، بی‌انصافی و بی‌تقوایی‌های شنیدار گشته از گفتار آدمی، می‌تواند منتج به «نارضایتی خدا» و منجر به «ناراحتی خلق خدا» شود.