واکنش اتحادیه جهانی علمای مسلمان به عادی سازی روابط با اسرائیل اشغالگر

پایگاه خبری / تحلیلی نگام – اتحادیه جهانی علمای مسلمان تلاش های برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط با اسرائیل اشغالگر را محکوم کرد.

اتحادیه جهانی علمای مسلمان طی بیانیه تلاش های برخی کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج برای عادی سازی روابط با اسرائیل اشغالگر را محکوم کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است:

“اوضاع در قدس و فلسطین دردناک است و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان و دیدار با رهبر اشغالگر در لهستان و استقبال برخی کشورهای خلیج از ورزشگران اسرائیلی غیر قابل قبول است.

وظیفه این نهاد ارائه نصیحت به مردم است از اینجا نواختن سرود ملی اسرائیل در پی قهرمانی الکس شاتیلوف، ژیمناست اسرائیلی در دوحه را نیز محکوم می کنیم.

ما نسبت به پیامدهای عادی سازی روابط با اشغالگران هشدار می دهیم”.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش اعلام کرد که پس از ۵۲ سال وقت آن فرا رسیده است تا حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان توسط آمریکا به رسمیت شناخته شود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در تاریخ ۲۶ ماه اکتبر گذشته به دعوت سلطان قابوس بن سعید، پادشاه عمان به این کشور سفر کرده و با وی دیدار و گفتگو کرده بود.

گفتنی است روند عادی سازی روابط کشورهای خلیج با اسرائیل آغاز شده است. طی سال گذشته دیدار رهبران جامعه مدنی این کشورها از اسرائیل صورت گرفته و از سوی دیگر مسئولان اسرائیلی در فعالیتهایی در کشورهای عربی مشارکت کردند.

خبرگزاری آناتولی