واکنش بانوی اصلاح‌طلب به اتهام‌زنی‌های تندروها: کاسه‌ای زیر نیم کاسه است

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ـ «شهربانو امانی»، چهره سیاسی اصلاح طلب و عضو حزب کارگزاران، در رابطه با اتهام زنی های تکراری تندروها گفت: این اتهامات نخ نما در دوره مجلس ششم حتی از تریبون های نماز جمعه نیز منتشر می شد. متاسفم که فکر می کنند با هر آسمان ریسمانی می توانند نظر مردم را از اصلاح طلبان برگردانند و سبد رای اصلاحات را به سوی خود جلب کنند. حال از هر زاویه ای بنگریم همه قدرت و دو قوه در دست آقایان است.


به گزارش نامه نیوز، او تاکید کرد: وقتی تقریبا همه قدرت کشور در دست تندروهاست چه چیزی این طیف را نگران می کند؟ چرا این طیف منافع فردی خود را به منافع جمعی ترجیح می دهند و کمر به نابودی کشور می بندند. فکر می کنند روش و منش آنها درست است؟! کار به جایی رسیده که می گویند این ها از اسرائیل پول می گیرند.


امانی با بیان اینکه اتهام زنی افراطی ها فقط به اصلاح طلبان ختم نمی شود، تصریح کرد: تندروها با همین نگاه برای بسیاری از جوان ها پرونده سازی می کنند و آینده آنها را به نابودی می کشانند، اگر از همین افراد دلیل بپرسی فریاد انقلابی بودن می کشند و توجیه آنها برای افراط در اتهام زنی منافع جناحی خودشان است.


او افزود: تجربه سال ۸۴ تا ۹۲ که همه سیستم یک دست شده بود را همه مردم به یاد دارند، همین افرادی که امروز انواع تهمت ها را به دلسوزان کشور روا می دارند بعد از بن بست حمایت از احمدی نژاد سعی کردند از او برائت بجویند و پدر معنوی این جریان گفت حمایت از احمدی نژاد حرام است درحالیکه چند سال قبل می گفت ایشان برگزیده خدا و امام زمان (عج) است.


این فعال اصلاح طلب عنوان کرد: این طیف و برخی افراطی ها گمان می کنند مردم ایران دچار آلزایمر سیاسی هستند در حالی که مردم ایران بسیار هوشمندانه همه رفتار را زیر ذره بین نقد دارند و تجزیه و تحلیل می کنند. نگاه آنها به خارج از مرزها نیست و نگاهی کاملا مشفقانه و اصلاح طلبانه دارند.


امانی خاطر نشان کرد: مردم ایران آرزوی اصلاح از درون را دارند.


او ادامه داد: عده ای که فکر می کردند با ۱۰ تا ۱۵ درصد از رای اقلیت می توانند سرمایه اجتماعی اکثریت را به همراه داشته باشند خود می دانند که اگر امروز ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم که در کار باشند چون مردم دچار سرخوردگی و ناامیدی هستند و از صندوق رای دلسرد شده اند اصلاح طلبی به سمت مردم می آید و بالاخره رییس جمهوری را به پاستور می فرستد، ولی آن قدرت سخت همه جانبه، اجازه حرکت در چهارچوب قانون را به رییس جمهوری قانونی نمی دهد بنابراین وقتی هیچ دستآویزی وجود ندارد مجددا از این اتهامات نخ نما استفاده می کنند البته که این ادبیات برای آنها بار اول نیست.


امانی خاطرنشان کرد: افرادی که ابزاری جز تهمت و افترا ندارند زمانی اسلام را بهانه می کردند و الان سوژه جاسوسی را مطرح می کنند و حتی از آمریکا هم عبور کرده اند و این بار اسرائیل را مطرح می کنند.


او اضافه کرد: اصلاح طلبان با همه اختلاف سلیقه و کثرت احزاب خود از سال ۹۲ با ائتلاف های متعددی نشان دادند که تا فضا کمی باز شود به اجماع می رسند و می‌توانند به همگرایی برسند و این همگرایی موجب هم افزایی رای آنها خواهد شد.


او در پایان گفت: همانطور که می بینیم اصلاح طلبان در انتخابات ۹۲ تا ۹۶ با همین ابزار حداقلی با اینکه در قدرت نبودند می توانستند در کنار مردم باشند و نظر عموم را جلب کنند ولی قدرت مداخله گر و کسانی که مست قدرت هستند، نمی خواهند در اداره کشور شریکی داشته باشند. مزه قدرت زیر دندان آنها شیرین است ولی این موضوع کوتاه مدت خواهد بود و هزینه بالایی به کشور تحمیل می کند. این فرار به جلو کاسه ای زیر نیم کاسه تشدد آرا و اختلافات درونی اصولگرایی است