واکنش ترکیه به ادعاهای بی اساس مقامات اتریشی

پایگاه خبری / تحلیلی نگامحامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه و سخنگوی نهاد ریاست جمهوری به ادعاهای مقامات اتریشی در مورد ترکیه واکنش نشان دادند

به گزارش ت رت فارسی، ترکیه ادعاهای بی اساس مطرح شده از سوی مقامات کشور اتریش را رد کرد.

حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه به ادعاهای مربوط به جاسوسی برای ترکیه در اتریش واکنش نشان داد. 

آکسوی با انتشار یک بیانیه به سوالی در این زمینه پاسخ داده و نوشت: “ادعاهای بی اساس مطرح شده از سوی مقامات کشور اتریش را رد میکنیم. بسیار واضح و مبرهن است که پشت پرده این ادعاها محافل ضد ترکیه وجود دارد. نتایج متهم‌کننده‌‌ای که مقامات اتریشی با یک واکنش غیرجدی به این ادعاها علیه ترکیه استخراج کرده اند، حیرت آور است. “

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه بیانات ایراد شده یک‌بار دیگر نشان می‌دهد که سیاست اتریش هنوز قادر به رهایی از زنگار گفتمان‌های پوپولیستی و انحرافات ضد ترکیه نشده نوشت:” این وضعیت آرامش جامعه ترک در اتریش را برهم زده و روابط بین ترکیه و اتریش را خدشه دار کرده است. از دولت اتریش دعوت می‌کنیم به جای مشغول شدن با یک دستور کار ساختگی متاثر از سیاست داخلی اینکشور در مورد ترکیه، با یک جدیت دولتی و عقل سلیم حرکت کرده و وارد یک همکاری صمیمانه شود.”

ابراهیم کالین سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه نیز در پاسخ به سوزان راب وزیر ادغام اتریش که ادعای تلاش ترکیه برای تجزیه کشورش را مطرح کرده بود نوشت: “فقط اتریش را؟ خجالت آور است…”

ابراهیم کالین با انتشار یک توئیت گزارشی منتشر کرد که ادعاهای راب مبنی بر “ترکیه میخواهد با تحت نفوذ قرار دادن ترک تباران در اتریش این کشور را تجزیه کند ” را شامل میشود. 

سخنگوی رئیس جمهوری ترکیه در پاسخ به این گزارش جمله “فقط اتریش را (تجزیه خواهد کرد)؟ خجالت آور است…” را نوشته و یک ایموجی صورت خندان به پایان جمله اش اضافه کرد.