واکنش ترکیه به سیاست سوئد در مورد مبارزه با ترور

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ترکیه اعلام داشت، در مورد موضع سوئد در ارتباط با مبارزه با ترور ابهامات جدی شکل گرفته است

به گزارش ت رت فارسی، ترکیه اعلام داشت، در مورد موضع سوئد در ارتباط با مبارزه با ترور ابهامات جدی شکل گرفته است.

وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه ای ضمن نشان دادن واکنش به دیدار آن لیند وزیر خارجه سوئد با منسوبین سازمان تروریستی پ ک ک / پ ی د / ی پ گ اعلام داشت، نادیده گرفته شدن اقدامات تروریستها چنان قتل عام در سوریه، تبعید غیرنظامیان، تسلیح جبری کودکان و اعمال ظلم و بیداد علیه آندسته از مردم منطقه منجمله اکراد که سیاست تجزیه طلبانه آنها را رد می کنند، از سوی به اصطلاح حامیان حقوق بشر که آلت دست کمپین های دروغین سازمان تروریستی قرار می گیرند، شرم آور می باشد. این موضع موجب شکل گیری ابهامات جدی در موضع سوئد پیرامون مبارزه با ترور شده است. حضور اعضای شاخه نظامی در بین منسوبین سازمان تروریستی مورد بحث نشانگر وخامت مسئله می باشد.

در بیانیه با تاکید براینکه، اظهارات وزیر لیند مبنی براینکه، با یک تروریست عملیاتهای ترکیه در سوریه با هدف مبارزه با ترور را مورد بررسی قرار داده است، ” به تنهایی وضعیت عبرت آوری می باشد ” ، گفته شد، نادیده گرفته شدن اقدامات تروریستها چنان قتل عام در سوریه، تبعید غیرنظامیان، تسلیح جبری کودکان و اعمال ظلم و بیداد علیه آندسته از مردم منطقه منجمله اکراد که سیاست تجزیه طلبانه آنها را رد می کنند، از سوی به اصطلاح حامیان حقوق بشر که آلت دست کمپین های دروغین سازمان تروریستی قرار می گیرند، شرم آور می باشد. علاوه بر این، شورای جهانی آرامی ها شبه نظامیان داعشی در اردوگاههای پ ک ک / ی پ گ در شمالشرقی سوریه را در مقابل دریافت پول آزاد گذاشته و بدین ترتیب با زنده نگاهداشتن تهدید داعش، امنیت و ثبات منطقه را به خطر انداخته است.

در بیانیه ضمن تاکید به اهمیت عدم نشان دادن تمایز بین سازمانهای تروریستی در مبارزه با ترور، خاطر نشان گردید، مبارزه با هر گونه تروریزم، مسئولیت مشترک جامعه بین المللی می باشد.