واکنش روسیه به توقیف دارایی های ونزوئلا توسط آمریکا

پایگاه خبری / تحلیلی نگاممسکو اقدام واشنگتن در توقیف دارایی های ونزوئلا را تروریسم اقتصادی خواند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اقدام آمریکا در مسدود کردن دارایی های ونزوئلا را “تررویسم اقتصادی” خواند و خواهان توقف آن شد. 

زاخارووا با انتشار بیانیه ای که در صفحه اینترنتی وزارت خارجه روسیه منتشر شده، با انتقاد از تصمیم دولت ترامپ در توقیف دارایی های ونزوئلا، اظهار داشت: واشنگتن پس از عدم موفقیت در تغییر دولت ونزوئلا ، اکنون امید به بدتر شدن وضعیت اجتماعی-اقتصادی این کشور(با تصمیم اخیر) دارد. 

وی با اشاره به تاثیر منفی تحریم های آمریکا بر روی مردم بیماران و سالمندان در ونزوئلا، افزود: به گفته کارشناسان، تحریمهای واشنگتن موجب جان باختن بیش از ۴۰ هزار نفر در این کشور شده است. تنها گناه مردم نیز طرفداری از رهبری است که محبوب آمریکا نیست. 

گفتنی است کاخ سفید امروز در بیانیه‌ای اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، فرمان توقیف تمام دارایی های دولت ونزوئلا در ایالات متحده را امضا کرده است. 

در این فرمان که با عنوان «توقیف تمام دارایی‌های دولت ونزوئلا» منتشر شده آمده است: تمام دارایی‌ها، منافع و مستغلات دولت ونزوئلا در آمریکا مسدود شده‌اند و امکان برداشت، انتقال، پرداخت، صادرات و یا هرگونه اقدام درباره آن‌ها وجود نخواهد داشت. 

بدین ترتیب هرگونه معامله با مسئولین ونزوئلا به جز ارسال کمک های بشردوستانه محدود شد.