واکنش سخنگوی قوه قضائیه به آمار ‎رویترز درباره اعتراضات آبان ماه: شورای‌عالی امنیت ملی باید آمار ‎کشته های این حوادث را منتشر کند نه قوه قضائیه / جان باختگان با اسلحه های سازمانی نیروهای انتظامی کشته نشده اند / این سلاح ها ساخت ‎آمریکا بود!

پایگاه خبری / تحلیلی نگام، غلامحسین اسماعیلی درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ماه گفت: این که گفته شده قوه قضائیه باید آمار کشته شدگان حوادث اخیر را اعلام کند، اشتباه است. این مسئولیت بر عهده شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه آن شورا است.

به گزارش انتخاب، سخنگوی قوه قضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده‌های مربوط به ناآرامی‌های آبان‌ماه امسال گفت: رسیدگی‌های دادسرایی انجام شده و از تعداد قابل توجهی رفع اتهام شده و برای باقی افراد کیفرخواست صادر شده و برخی دادگاه‌ها نیز برگزار شده است. همچنین ما به زودی در خصوص عوامل اصلی و معاندان و مرتبطان به خارج از کشور گزارشی ارائه خواهیم داد.

به گزارش «انتخاب»، غلامحسین اسماعیلی درباره آمار کشته شدگان حوادث آبان ماه گفت: این که گفته شده قوه قضائیه باید آمار کشته شدگان حوادث اخیر را اعلام کند، اشتباه است. این مسئولیت بر عهده شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه آن شورا است.

اسماعیلی در خصوص آمار رویترز در خصوص کشته‌شدگان و زمان اعلام آمار نهایی گفت: این سوال دو بخش دارد که یکی دروغ‌سازی رسانه‌های بیگانه است که متخصص جعل خبر هستند. به هیچ عنوان مطالب آنها با واقعیات انطباق ندارد اما اینکه گفته شده قوه قضائیه باید آمار را اعلام کند، نیز درست نیست و وظیفه اعلام وضعیت جانباختگان با شورای امنیت کشور است تا در این رابطه بررسی شود چرا که برخی جانباختگان با سلاح‌هایی غیر از سلاح سازمانی نیروهای مسلح کشته شدند. همچنین از میان اغتشاشگران برخی کشته شدند و نتیجه این بررسی‌ها باید توسط همان شورا اعلام شود.