واکنش شانه‌ساز به ادعای درمان بیماران کرونا با استفاده از آنزیم‌های بهبودیافتگان

پایگاه خبری / تحلیلی نگام ، رئیس سازمان غذا و دارو به ادعای درمان بیماران کرونا با استفاده از آنزیم‌های بیماران بهبودیافته واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا شانه‌ساز در نشست خبری با اصحاب رسانه بوسیله ویدوئو چک گفت: کرونا بحرانی است  که ما و تمام کشور‌های دیگر و حتی کشور‌هایی که ادعای بزرگی در درمان دارند، درگیری کرده است.

وی افزود: هماهنگی بسیار زیادی بین سازمان‌های تعزیرات و قضائی و وزارت بهداشت صورت گرفت که امیدواریم تجربه‌ای برای بعد از بحران باشد. مجوز‌های مراکز تولیدی ما که ماسک و موادضدعفونی تولید می‌کنند، حتی تا یک روز ترتیب داده می‌شود. ظرفیت کشور در تولید ماسک تا هشت برابر  شده است. ۱۲۰ میزان تولید ما به ۷۰۰ هزار رسیده است. ما در گان ۲ هزار تولید داشتیم، اما اکنون بالای ۴۰ هزار ظرفیت داریم.

شانه‌ساز در پاسخ به این پرسش که امکان استفاده از آنزیم‌های بیماران بهبودیافته برای بیماران شدید ممکن است؟ گفت: به هرحال ادعاهای مختلفی در زمینه درمان وجود دارد. یک ادعا هم درمان‌ بوسیله آنزیم‌های موجود در خون افراد بهبودیافته است.  بسیاری از این ادعاها توسط افراد دانشمند و صاحب نام صورت می‌گیرد، اما باید صلاحیت آن‌ها توسط کمیته علمی تایید شود. مشکل این است که تائید این داروها نیاز به زمان دارد.