واکنش مهرداد گریوانی به رسوایی اخلاقی کوین اسپیسی

 

نگام ، حقوق بشر _ مهرداد گریوانی به رسوایی اخلاقی کوین اسپیسی واکنش نشان داد

 

 

به گزارش سحبانیوز سایت حقوق بشر ایران ، وی در توییتی نوشت :
من به شما توصیه می کنم که به ایران بیایید و پشتیبان ولی فقیه باشید تا از هر گونه آسیب در امان باشید
در اسلام تجاوز به کودکان محکوم است اما با حمایت رهبر و دستگاه قضائی ایران، می توانید تبرئه شوید!

لازم به یادآوری است که مهرداد گریوانی، دانشجوی ترم ۶ رشته فیزیک دانشگاه قم، ۷ بهمن ۱۳۹۵ از سوی نیروی اطلاعات سپاه بازداشت و به بند دو-الف اوین منتقل شد و پس از ۱۶۰ روز بازجویی به بند ۲۴۰ منتقل شد. نیروهای امنیتی سپاه، در زمان بازداشت، تلفن همراه، لپ تاپ، هارد اکسترنال و… او را توقیف کردند.
رسانه‌های وابسته به سپاه، پیش از بازداشت وی در دی‌ماه ۱۳۹۵ با انتشار خبری در رابطه با «مهرداد گریوانی»، عنوان کردند “این فعال مدنی و دانشجویی با برخی رسانه‌ها همکاری داشته است ، اما دلیل اصلی بازداشت او ، شکایت او و چند تن دیگر از سعید طوسی بوده است..”
هر چند این فعال مدنی و دانشجویی، چندی بعد با صدور تکذیبیه‌ای عنوان کرد “با هیچ رسانه‌ای همکاری ندارد”، اما بازداشت این دانشجوی اهل قم در دستور کار نیروهای امنیتی سپاه قرار گرفت و پس از مدتی بازداشت شد.

گفتنی است پرونده‌ی سعید طوسی قاری قرآن متجاوز به نوجوانان قرآنی کشور، پس از ۵ سال از تاریخ تشکیل توسط «اسماعیلی» رئیس‌کل دادگستری استان تهران «رسید» شده و به شعبه‌ی رسیدگی کننده عودت نشده است. این پرونده که توسط رسانه ها در فضای کشور افشا شد و ده‌ها برگ سند رسمی آن در این رسانه منتشر گردید، با دستور بیت رهبری و سیدعلی مقدم، پسرخاله‌ی آیت‌الله علی خامنه‌ای به صورت مسکوت باقی مانده است. قوه‌ی قضائیه می‌گوید شرط اجرای حکم مجازات برای سعید طوسی، معرفی ۴ شاهد عادل توسط شاکیان پرونده است که این شاهدان باید در زمان تفخیذ و تجاوز جنسی او به کودکان، شاهد این عمل بوده باشند! این اظهارات مضحک در حالی بیان شده که متجاوز در خیابان به کودکان مردم تجاوز نمی‌کند و در مکانی خلوت دست به عمل شنیع خود می‌زند.
پرونده‌ی سعید طوسی یکی از نمونه‌های بارز اثبات نارسایی فقه غیرپویا و حکومتی است که این فقه، مدت زیادی است اسیر دست برخی روحانیون، مراجع حکومتی اسلام‌پناه و صادق لاریجانی گرفتار آمده است. در حالی‌که مدت پنج سال است چهار خانواده از شکات سعید طوسی در راهروهای دادگاه‌ها در حال تردد بی‌نتیجه برای به مجازات رساندن فرد متجاوز به فرزندان نوجوان خود هستند، سعید طوسی آزادانه در خیابان‌ها تردد می‌کند، در مجالس قرآنی اسلام‌پناهان، قرائت قرآن می‌کند و از جوانان مردم به جرم اعتراض به عمل لواط خود، شکایت رسمی به قوه‌ی خالی از عدالت قضائیه ارائه می‌دهد و جوانان مردم را زندانی می‌کند!