واکنش موتلفه به اظهارات میرسلیم علیه قالیباف/ فضاسازی رسانه ای و سیاسی نکنید

پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ جمعیّت مؤتلفه اسلامی و هیئت‌های مؤتلفه اسلامی که امروزه از احزاب قدیمی جمهوری اسلامی شناخته می شود ، همواره نمایندگانی در ادوار مختلف مجالس شورای اسلامی داشته و فراکسیون موتلفه – اگرچه کم اثر – در یازده دوره مجلس تشکیل شده است.

موتلفه بخواهد یا نه ؛ مصطفی میرسلیم ؛ شمایل تمام نمای حزب قدیمی موتلفه در پارلمان یازدهم است. دبیرکل سابق و پر سابقه و چهره ثابت شورای مرکزی حزب در ۴ دهه گذشته ، رئیس پارلمان یازدهم نشد. او نه‌تنها در مقابل محمد باقر قالیباف کمترین شانسی برای نشستن بر کرسی ریاست نداشت حتی نتوانست به ریاست هیچ‌یک از کمیسیون‌های مجلس برسد.

میرسلیم که هر از گاهی با اظهار نظرهایش جنجال آفرین می شود در آخرین اقدام رئیس مجلس را متهم کرده است و مدعی شده اسنادی را درباره دوران شهرداری قالیباف را به قوه قضائیه داده است.

حمید رضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اما درباره موضع گیری اخیر مصطفی میرسلیم نماینده تهران ، علیه محمد باقر قالیباف رئیس مجلس گفت: از میرسلیم سئوال کرده اند که ادعاهای قبلی مطروحه از جانب شما درباره دوران شهرداری قالیباف چه بوده است و ایشان سخنان قبلی خود مبنی بر ارائه همان مدارک به قوه قضائیه را تکرار کرده و حرف تازه ای نزده است.

ترقی افزود : البته اعتقاد ما این است که اینگونه سوالات را ایشان نبایستی پاسخ دهد و اگر مدارک ادعایی را به قوه قضائیه داده اند ، دیگر پیگیری موضوع معنایی ندارد و نباید موضوع را سیاسی و رسانه ای کنند و اجازه بدهد روند قانونی خود را طی کند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: نباید اینگونه موضوعات بی محابا در افکار عمومی مطرح شود و موتلفه نیز با این موضوع که فضا سازی و موج رسانه ای راه بیفتد موافق نیست.

پیشتر میرسلیم در رابطه با رشوه ۶۵ میلیاردی و تفحصی که معلق شد و اظهارات خود در این باره، گفت: همه مدارک را به دستگاه قضایی ارجاع داده‌ام و پیگیری‌ها از جانب آنها انجام می‌شود. اصل موضوع به تحقیق و تفحص زمان حضور قالیباف در شهرداری بر می‌گردد، وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رای نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می‌کند. موضوع تحقیق و تفحص مسئله‌ای نیست که از انجام شدنش ناراحت و یا از انجام نشدنش خوشحالی صورت گیرد. باید طبق بررسی مشخص شود که چه خدمات شایسته‌ای صورت گرفته است، طبق اسنادی که دارم نشان می‌دهد رایزنی‌هایی پشت پرده صورت گرفته که این تحقیق و تفحص، انجام نشود و رد شود.