واکنش چهره های سیاسی به رای نیاوردن قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران


پایگاه خبری / تحلیلی نگام _ پس از عدم موفقیت امریکا در تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل در شب گذشته ، تعدادی از چهره های سیاسی به این امر واکنش نشان دادند

در همین زمینه سید مصطفى تاج‌زاده گفت :قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید ⁧ تحریم‌های تسلیحاتى⁩ علیه ایران با ۱۱رای ممتنع، ۲رای موافق (امریکا و دومینیکن) و ۲رای مخالف (چین و روسیه) رد شد.


قطعنامه تحریم تسلیحاتی در سال ۱۳۸۶ بدون حتی یک رای ممتنع علیه کشورمان تصویب شد. خروج از ⁧برجام⁩ امریکا را تنها کرده است.

عطاءالله مهاجرانى نیز نوشت :این هم سوگوارى پمپئو! مى‌گوید شوراى امنیت شکست خورد. نمى‌گوید آمریکا مفتضح شد. با آن همه هجمه تبلیغاتى و دوره‌گردى برایان هوک.

محسن میلانى در همین زمینه بیان نمود:قطعنامه آمریکا در شورای امنیت برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران⁩ با ۱۱ رأی ممتنع، ۲ رأی موافق که یکی آمریکا بود، و ۲ رأی مخالف به تصویب نرسید.
‏این شکست امروز را مقایسه کنید با سال ۲۰۱۵ که تمام اعضای شورای امنیت به برجام رای موافق دادند.

عبدالله رمضان‌زاده نیز گفت :رد قطعنامه پیشنهادی آمریکا در شورای امنیت نشان داد مخالفان داخلی تصویب FATF اشتباه کرده‌اند.
‏لطفا به خاطر مصالح ملی لجبازی نکنند و آن را تصویب کنند.

جمیله کدیور هم به این امر واکنش نشان داد:شکست خفت بار ⁧امریکا⁩ برای تمدید تحریم تسلیحاتی ⁧ایران⁩ در شورای امنیت سازمان ملل گوارای وجودتان

محمود صادقی هم گفت :شکست سنگین دولت ترامپ در بین‌المللی کردن نقض توافق هسته‌ای از یک سو نشانگر اهمیت برجام برای جامعه‌ جهانی و از سوی دیگر حاکی از ناکامی آمریکا در تحریم حداکثری ایران است؛ کاش مخالف‌خوانان داخلی برجام نیز یک بار هم که شده در برابر تلاش امریکا برای نقض برجام، پشت دولت ایران بایستند.

شکوری راد دبیرکل حزب اتحاد ملت هم گفت : انزوای دیپلماتیک ‌آمریکا در تقابل با ایران کم سابقه است ، وی انزوای دیپلماتیک آمریکا در تقابل با ایران را اتفاقی کم سابقه ارزیابی کرد و گفت:‌ باید با بها دادن بیش از پیش به ابزار دیپلماسی اجازه داد این مسیر تا رفع همه فشارها از کشور ادامه یابد.

«علی شکوری راد» پیروزی دیپلماتیک ایران که مانع از رای آوردن قطعنامه پیشنهادی آمریکا در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی کشورمان در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد شد را بسیار با اهمیت شمرد و از تلاش‌های وزارت خارجه در این باره تقدیر کرد.