واکنش یک روزنامه‌نگار به دعوت‌ اژه‌ای: به ایران بازگشتم و سه سال زندان رفتم

پایگاه خبری / تحلیلی نگامکیانوش سنجری، روزنامه‌نگار، که سال ۹۵ پس از ۱۰ سال اقامت در خارج از کشور به ایران بازگشت، در واکنش به دعوت رئیس قوه قضاییه ایران برای بازگشت ایرانیان خارج از کشور نوشته است که پس از بازگشت به ایران بازداشت شده و پس از مدت‌ها «بازجویی در انفرادی»، با حکم دادگاه سه سال را در زندان اوین گذارنده است.

او در رشته‌ توییتی که روز دوشنبه، ۱۸ مرداد منتشر کرده، نوشته است علاوه بر حکم زندان، مسئولان قضایی او را به صورت اجباری در تیمارستان بستری کرده و « ۹ بار بی هوش کردن و درمان اجباری با شوک الکتریکی در تیمارستان» را تحمل کرده است.

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه ایران امروز در جلسه شورای عالی قضایی با این ادعا که «هیچ» تبعه ایرانی ممنوع‌الورود نیست، گفت: «افرادی که نگرانی دارند به محض ورود به مرز دستگیر شده و راهی زندان شوند و به اتهامات آنها رسیدگی نشود، می‌توانند با هماهنگی با سیستم قضایی و بدون آنکه بازداشت شوند، به کشور بازگردند».

آقای سنجری با اشاره به این گفته‌ها نوشته است که در حال حاضر نیز باید به صورت هفتگی «در دایره نظارت بر زندانیان در زندان اوین» حضور و غیاب بزند، ۵ سال ممنوع الخروج شده و از زندگی عادی محروم شده است.

کیانوش سنجری، سال ۸۶ پس از خروج از ایران، با برخی رسانه‌های فارسی زبان مانند صدای آمریکا همکاری داشت و پس از بازگشت به ایران در سال ۹۵ بازداشت و با اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت کشور» و «تبلیغ علیه نظام» به زندان محکوم شد.